نمایش اخبار نمایش اخبار

پایگاه خبری بانک مسکن گزارش می دهد:

4 استان اول در پرداخت بیشترین تسهیلات مسکن مهر

علمداری از ثبت رکورد 99.5 درصدی در میزان تحقق اهداف پرداخت تسهیلات مسکن مهر در پایان دی ماه خبر داد و 4 استان پیشتاز در پرداخت بیشترین تسهیلات در این طرح ملی را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اعلام اینکه از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان دی ماه سال جاری مجموعا سه میلیون و 117 هزار و 642 واحد مسکونی برای اخذ تسهیلات مسکن مهر جهت احداث به این بانک معرفی شده اند، گفت: از این تعداد تا پایان دی ماه سال جاری به سه میلیون و 102 هزار و 900 واحد تسهیلات پرداخت شده است که پرداخت تسهیلات به این تعداد واحد در مقایسه با واحدهای معرفی شده، بیانگر تحقق 99.5 درصدی هدف تامین مالی در طرح ملی مسکن مهر از سوی بانک مسکن است.

علمداری ارزش ریالی تسهیلات برای واحدهای معرفی شده را 53 هزار و 223 میلیارد و 88 میلیون و 200 هزار تومان ذکر و اظهار کرد: از این رقم شعب بانک مسکن در سراسر کشور طی بازه زمانی مذکور 50 هزار و 170میلیارد و 747 میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات به متقاضیان سراسر کشور پرداخت کرده اند. این تسهیلات البته متناسب با میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن مهر پرداخت می شود و علت فاصله ریالی بین پرداختی ها و معرفی شده ها، همین موضوع است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به اینکه در تهران نیز 534 هزار و 782 واحد مسکونی مهر برای دریافت تسهیلات تا دی ماه سال جاری معرفی شده است، گفت: از این تعداد به 532 هزار و 602 واحد تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته این مقام مسوول بانک مسکن حجم تقاضای معرفی شده برای دریافت تسهیلات مسکن مهر در تهران به لحاظ ارزش ریالی 10 هزار و 167 میلیارد و 331 هزار تومان بوده است که از میزان 9 هزار و 489 میلیارد و 805 هزار تومان تسهیلات پرداخت شده است.

شعب بانک مسکن در استان تهران براساس چهار حوزه مستقل، شرق، غرب و مرکز تقسیم شده و این عملکرد محصول چهار حوزه مدیریتی گزارش شده است.

علمداری با یادآوری اینکه بانک مسکن به عنوان تنها بانک فعال در حوزه تسهیلات دهی به مسکن مهر است، گفت: شعب بانک مسکن در قالب 34 حوزه مدیریتی در استان های کشور تلاش داشته اند تا نسبت تسهیلات پرداختی به واحدهای معرفی شده را تا حد امکان ارتقا دهند.

به گفته مدیر اعتبارات بانک مسکن پس از تهران بالاترین میزان پرداخت تسهیلات به لحاظ تعداد واحد و ارزش تسهیلات به استان خراسان رضوی تعلق دارد.

در استان خراسان رضوی به 231 هزار و 236 واحد مسکونی مهر تسهیلات مرتبط با این طرح پرداخت شده است.

ارزش تسهیلات مسکن مهر پرداخت شده در این استان نیز 3 هزار و 98 میلیارد و 911 هزار تومان گزارش شده است.

علمداری در خصوص اینکه پس از خراسان رضوی چه استان هایی بالاترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات مسکن مهر داشته اند، تصریح کرد: استان های آذربایجان شرقی و اصفهان پس از تهران و خراسان رضوی بالاترین تسهیلات را دریافت کرده اند.

مدیر امور اعتبارای بانک مسکن با بیان اینکه در استان هایی که رقم پرداخت تسهیلات پایین تر بوده، نسبت تسهیلات پرداختی به تقاضا بیش از 99 درصد بوده است گفت: برای مثال در استان های کهگیلویه و بویر احمد به 28 هزار و 232 واحد تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: مقایسه تعداد واحدهای معرفی شده در مقایسه با تسهیلات پرداخت شده به این واحدها نشان می دهد عملکرد بانک در این استان نزدیک به 100 درصد بوده زیرا 28 هزار و 255 واحد برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند و شعب این استان ها بیش از 99 درصد از تقاضاهای معرفی شده را تامین اعتبار کرده اند.

علمداری ابراز امیدواری کرد: در ادامه دیگر واحدهای معرفی شده نیز پس از تکمیل مدارک و طی فرآیند اداری تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند تا پرونده این طرح به طور کامل بسته شود.
آخرین بروزرسانی 1397/12/12