نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تشریح کرد

جزییات افزایش سقف تسهیلات اوراق مسکن

شورای پول و اعتبار در جلسه عصر سه شنبه خود با طرح بانک مسکن برای افزایش سقف تسهیلات اوراق موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، در  یک هزار و دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورای پول و اعتبار که روز گذشته به ریاست دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی برگزار شد، اعضای شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق موافقت کرد.

مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن درباره جزییات مصوبه شورای پول و اعتبار به پایگاه خبری بانک اعلام کرد: شورای پول و اعتبار روز گذشته بعد از موافقت اولیه بانک مرکزی با طرح پیشنهادی بانک مسکن، به افزایش سقف ریالی تعدادی از تسهیلات پرداختی بانک مسکن رای مثبت داد و با آن موافقت کرد.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تاکید کرد: مصوبه شورای پول و اعتبار بعد از ابلاغ رسمی به بانک مسکن بلافاصله در ستاد بانک وارد مرحله مقدماتی اجرا می شود. در مرحله مقدماتی، ادارات مرتبط با این نوع تسهیلات نسبت به تدوین بخشنامه اجرایی «پرداخت تسهیلات اوراق در سقف های جدید» اقدام خواهند کرد و در نهایت بعد از تایید بخشنامه اجرایی مصوبه شورای پول و اعتبار توسط هیات مدیره بانک، متن آن به شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ می شود و پرداخت تسهیلات مصوب شروع خواهد شد.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن تصریح کرد: پس از صدور و ابلاغ بخشنامه افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق، تمامی شعب بانک مسکن آمادگی پرداخت تسهیلات براساس ضوابط و مقررات تعیین شده را دارند. 

بر اساس این گزارش به محض ابلاغ دستورالعمل سقف جدید تسهیلات مسکن، جزییات آن از طریق پایگاه خبری بانک مسکن منتشر خواهد شد.
آخرین بروزرسانی 1398/10/7