نمایش اخبار نمایش اخبار

در آخرین روزهای سال 93 صورت گرفت

قدردانی مدیرعامل از همه کارکنان و مدیران سراسر کشور

نشستی با حضور مدیر عامل, اعضای هیات مدیره و مدیران امور و روسای ادارات به منظور جمع بندی فعالیت های سال 93 برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این نشست دکتر بت شکن، مدیر عامل بانک ضمن قدردانی از زحمات همه کارکنان، روسا و مدیران سراسر کشور در طول سال 93 ، مطالبی در خصوص شاخص های کلی اقتصادی در این سال بیان کرد و گفت: تاکنون در سیستم بانکی حدود 18 بانک اضافه برداشت داشته و جای تبریک دارد که بانک مسکن نه تنها اضافه برداشت نداشته بلکه با یازده هزار میلیارد نیز با بازار نقدینگی مواجه هستیم که در سیستم بانکی در حال استفاده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم بانک مسکن در سال جاری نیز باعث رشد اقتصادی شود، اظهار داشت: هدف گذاری سال گذشته به صورت منطقی و خرد جمعی تعریف شده و عددها نشان می دهد که 6/98 درصد از اهداف تحقق پیدا کرده است.
دکتر بت شکن تصریح کرد: با مدیریت قیمت تمام شده و با کم شدن اتکا به منابع درشت و گران و با جایگزینی منابع ارزان قیمت می توانیم موفق عمل کنیم.
وی با بیان اینکه در حوزه مسکن مهر همکاران تلاش و زحمات زیادی را انجام دادند، افزود: مسکن مهر موضوعی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید دارد.
مدیر عامل بانک ادامه داد: همه کارکنان برای ایجاد یک فضای مناسب در حوزه وصول مطالبات معوق تلاش می کنند و ما باید تلاش بیشتری در حوزه NPL کنیم تا بتوانیم شکاف ایجاد شده را به سرعت پر کنیم.
دکتر بت شکن بر تقویت شایسته سالاری در بانک تاکید کرد و گفت: انتصابات عموما بر حسب دانش محوری و برنامه محوری و کارنامه محوری است. 
وی گفت: گروه مالی فعالیت های خود را در راستای فعالیت اصلی بانک قرار می دهد و نتیجه آن تاسیس اولین شرکت تامین سرمایه تخصصی بانک مسکن است که یک بانک سرمایه گذاری در دل بانک مسکن به شمار می رود.
دکتر بت شکن با بیان اینکه شرکت تامین سرمایه تخصصی بانک مسکن برای اولین بار در جمهوری اسلامی تاسیس شده و بار بزرگی از نظام تامین مالی مسکن را به دوش خواهد کشید، تاکید کرد: حوزه‌های مالی، حقوقی و اعتبارات باید تمام تلاش خود را بکنند تا این حوزه به همه اهداف تعیین شده خود دست یابد.
وی سال جاری را سال شکوفایی و بهره برداری از خدمات دانست و افزود: سال 94 سالی است که به ویژه گروه تامین سرمایه و بخش مالی بانک، خدمات خود را هم افزا با بانک شکوفا کند. 
مدیرعامل با اشاره به اینکه، اهداف مطرح شده سال جاری برگرفته از وفاق جمعی و خرد جمعی و نظام برنامه ریزی مبتنی بر داشتن مشارکت حداکثری است،‌ گفت: خرد نظام برنامه ریزی می تواند دست مایه انسجام بین همه کارکنان در بانک باشد. به عنوان یک بانک دولتی برای سال 95 برنامه ریزی کردیم تا با یک برنامه استراتژیک، بودجه سال های آینده را زود تر در اختیار داشته باشیم.
مدیر عامل با اشاره به سیاست‌های کلی در حوزه اقتصاد و بودجه، «افزایش قدرت خرید مردم و کاهش تورم به تک رقمی»، «توسعه نظام جامع تامین مالی و ابزارهای مالی شامل بازار پول و بازار بیمه و ... با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی در جهت پاسخ به نیاز های سرمایه گذاری»، «اعمال نظارت کامل و فراگیر بانک مرکزی در بازار و موسسات پولی بانکی در جهت شفافیت و سلامت و کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به حدود 5 درصد» و «رعایت انضباط مالی و بودجه ای با رعایت بودجه عملیاتی» را در همین راستا ارزیابی کرد. 
دکتر بت شکن بهبود کیفیت ساخت و ساز با افزایش ضریب و نفوذ فناوری در صنعتی سازی، مقاوم سازی و ارزان سازی ساختمان ها و احیای بازسازی حداقل 80 درصد بافت های فرسوده و ارتقای سطح ایمنی ساختمان های موجود و تامین و تکمیل مسکن ارزان قیمت برای جوانان و اقشار کم درآمد را ماموریت اصلی بانک نامید و افزود: این هدفی است که باید در راستای آن حرکت کنیم. 
مدیرعامل با تاکید بر اینکه در دولت جدید ما نیز باید کار جدید ارایه دهیم، افزود: برای بافت فرسوده، جوانان و اقشار کم درآمد باید کاری انجام دهیم که این اقدامات بانک مسکن را به عنوان یک بانک پیشتاز ارتقا دهد.
همچنین رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک با تشکر از همکاران که در سال گذشته زحمات زیادی جهت تحقق اهداف بانک متحمل شدند، گفت: نتیجه عملکرد ما نشان می دهد که در تحقق بسیاری از اهداف موفق عمل کردیم. هدف گیری اقدامات ما درجهت رشد و ارتقا بانک بوده است اما باز هم جایگاه بهتری را برای بانک در نظر داریم. 
وی افزود: ما از سال 90 سعی کردیم که بحث پیاده سازی و اجرای نظام برنامه ریزی را در دستور کار بانک قرار دهیم. در اوایل سال 92 ما موفق شدیم اولین برنامه استرتژیک بانک را به تصویب رسانده و به مرحله اجرا بگذاریم.
رحیمی انارکی تصریح کرد: اقدامات اجرایی برای انجام نظام برنامه ریزی بانک را در سال 94 در دستور کار قرار دادیم که از اواسط آذر ماه گذشته شروع شد.
وی ادامه داد: قرار است در سال 94 عملکرد برنامه های عملیاتی مرتبط با حوزه های توسعه ای را مورد ارزیابی قرار دهیم.
در ادامه یوسف مرتضایی عضو سابق هیات مدیره بانک خاطرنشان کرد: در برخی بخش ها موفقیت هایی کسب کردیم که مرهون تلاش همکاران است. به عنوان نمونه در سال گذشته ارزیابی عملکرد واحد های ستاد در صف را داشتیم که یک کار جدید و نو بود. با اجرای ارزیابی عملکرد، مدیران استان ها و مناطق فرصتی پیدا کردند که نقطه نظرات خود را به همکاران در ستاد منتقل کنند. کارکنان ستاد نیز متوجه شدند که آن ها نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند.
وی گفت: در مورد تهیه نظام برنامه ریزی، خوشبختانه ظرف مدت کوتاهی این نظام برنامه ریزی با صد برنامه تهیه و ارایه شده است. این کار یک کار گروهی بود که تلاش کارکنان صف و ستاد را در بر داشت.
عضو هیات مدیره ابراز امیدواری کرد با تهیه این برنامه، سال 94 سالی پویاتر برای بانک مسکن باشد.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26