نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیرعامل در بازدید از مدیریت استان قم خواستار شد

ضرورت تلاش به منظور کاهش قیمت تمام شده پول

در بحث تجهیز و تخصیص منابع، تلاش به‌منظور کاهش قیمت تمام‌شده پول، رعایت بهداشت اعتباری و ایجاد ارزش افزوده امری ضروری به‌شمار می‌رود.
به گزارش روابط عمومی مدیریت قم، دکتر بت‌شکن مدیر عامل بانک، با بیان این مطلب در جریان بازدید از مدیریت قم در نشستی با حضور اعضای هیات‌مدیره، مدیر شعب و مسوولان مدیریت بر تمرکز بیشتر نسبت‌به جذب منابع خرد و متوسط تاکید کرده و پایداری و بقای منابع پراکنده و ریز را مانع مواجهه شعب با بحران‌‌‌های موردی کاهش منابع عنوان کرد.
وی با اشاره به فعالیت بانک مسکن به‌عنوان یک بنگاه مالی، تجزیه و تحلیل و مدیریت دایمی قیمت تمام‌شده پول را از ضروریات شعب دانست و گفت: به‌منظور دست‌یابی به منابع ارزان‌قیمت و پایدار، شناسایی و بازاریابی مشتریان حقیقی نیز در کنار مشتریان حقوقی ضروری است حساب‌های اشخاص حقیقی در قیاس با سپرده‌های اشخاص حقوقی ماندگاری بالاتری دارند.
وی با تاکید بر رعایت دقت و حساسیت هرچه بیشتر بر عملکرد و رفتار مالی کارکنان، بزرگ‌ترین سرمایه بانک مسکن را اعتبار و خوش‌نامی آن دانست و اظهار داشت: سلامت یک بنگاه مالی همچون بانک مسکن مستلزم برخورداری 3 فاکتور عملکرد خوب، شفافیت در امور و سالم کارکردن کارکنان آن است.
وی یک بانک سالم را یک بنگاه مالی منضبط دانست که برنامه‌‌‌های مالی آن کاملاً شفاف بوده و نظارت در امور آن به بهترین نحو صورت می‌پذیرد.
دکتر بت‌شکن با تاکید بر مدیریت هرچه بیشتر قیمت تمام‌شده پول در روز‌‌های پایانی سال خاطرنشان کرد: باید به‌دنبال شناسایی و جذب مشتریان معقول باشیم که ضمن رعایت بهداشت اعتباری، حداکثر سودآوری را از کنار آنان به بانک تزریق کنیم.
مدیرعامل با اشاره به نتایج مجمع اخیر بانک، گفت: مقرر شده است که بانک مسکن بیشتر در حوزه تخصصی خود در حوزه مسکن و ساختمان مشارکت و فعالیت کند.
دکتر بت‌شکن بر فعالیت و ورود بانک مسکن به حوزه مورد صلاحیت خود تاکید کرد و افزود: باید تا جایی که امکان دارد از ورود به بخش‌‌‌های بازرگانی خودداری کرده و درعین‌حال بتوانیم رقابت و مشارکت فعالانه‌ای در بخش مسکن و سایر حوزه‌‌‌های گسترده ساختمان داشته باشیم.
وی بخش مسکن و صنایع مرتبط و وابسته به آن را جذاب و قابل رشد دانست و ادامه داد: چنان‌چه بتوانیم در این بخش به بهترین شکل عمل کنیم، دیگر لزومی نخواهد داشت که به سایر حوزه‌‌‌های اقتصادی کشور ورود پیدا کنیم.
دکتر بت‌شکن درعین‌حال تاکید کرد: در هر حال، بانک مسکن به‌عنوان یک بنگاه مالی، موظف است که وضعیت سایر رقبای خود را رصد کرده و تفکری اقتصادی داشته باشد. وی گفت: باید بتوانیم مشتری مرتبط با امر مسکن را با تکریم و تعامل مستمر، به مشتری وفادار و ماندگار تبدیل کرده تا مشتری با اشتیاق هرچه بیشتر به تعامل و همکاری با بانک مسکن علاقه‌مند شود.
مدیرعامل همچنین با قدردانی از عملکرد چندماه اخیر استان، عملکرد استان قم را در 6 ماهه نخست سال 93 بسیار مطلوب توصیف کرد. دکتر بت‌شکن همچنین رشد مطلوب منابع ارزان‌قیمت استان قم را ناشی از وجود رویکرد بانکی و اقتصادی در میان تمام کارکنان و رؤسای شعب استان قم برشمرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با کمک و تلاش کارکنان استان، مدیریت استان قم بتواند علاوه‌بر دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده، جایگاه فعلی خود را در میان مدیریت‌‌‌های هم‌رتبه حفظ نماید و با تلاش مضاعف و ارتقای شاخص‌های عملکردی موجب ارتقای جایگاه مدیریت شود.
دکتر بت‌شکن از کارکنان استان قم به‌دلیل ارتقای دو رتبه‌ای بانک مسکن استان در میان بانک‌‌های شبکه بانکی استان قم، قدردانی کرد و تلاش بیش از پیش این مدیریت را به‌منظور دست‌یابی به رتبه 6 شبکه بانکی استان قم با اختصاص 8 درصد از منابع کل شبکه بانکی استان قم را خواستار شد.
در ادامه مرتضایی عضو هیات‌مدیره بانک به بیان وضعیت فعلی کارکنان استان قم ازنظر سنی و تحصیلی پرداخت و گفت: بنا بر آمار موجود، 3/68 درصد کارکنان استان قم دارای تحصیلات دانشگاهی و 3/76 درصد ایشان، از سابقه فعالیت کمتر از 15 سال برخوردار هستند. همچنین سن 65 درصد از کارکنان این استان تا 35 سال بوده که تمام این آمار‌ها نشانگر موقعیت سنی و تحصیلی مطلوب مدیرت در حوزه منابع انسانی است.
وی سرانه نسبت جذب سپرده به تعداد شعبه و همچنین سرانه میزان پرداخت تسهیلات به تعداد شعب استان را در میان مدیریت‌‌‌های هم‌درجه، بالاترین رقم برشمرد که در این بخش نیز رتبه نخست به استان قم اختصاص یافته است.
همچنین رحیمی‌انارکی عضو دیگر هیات‌مدیره بانک، از راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ جامع در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
وی افزود: در سیستم جدید تمام آیتم‌‌‌های موردنیاز برای رشد و افزایش درجه شعب مطرح شده و هریک از کارکنان شعب می‌توانند ضمن شناسایی موقعیت فعلی خویش، انتظارات بانک از شعبه خود را به‌منظور ارتقای و افزایش درجه شناسایی کنند.
رحیمی‌انارکی تصریح کرد: مانیتورینگ در این سیستم بر اساس شاخص‌ها و میانگین درجه‌بندی شبکه بانکی کشور عمل کرده و کاملاً منطبق بر آن است.
وی گفت: سیستم جدید مانیتورینگ مزایایی همچون ملموس شدن عملکرد شعب، رقابت سالم شعب با یکدیگر، اطلاع از وضعیت فعلی و چشم‌انداز شعبه و همچنین دست‌یابی به اهداف عالی بانک را نیز در بر خواهد داشت.
عزیزی، دیگر عضو هیات‌مدیره نیز با اشاره به پراکندگی و تعدد فعلی سیستم‌ها و نرم‌افزار‌‌های موجود در شعب، مشکلات و پیچیدگی‌‌‌های فعلی آن‌ها را غیرقابل اجتناب دانست و گفت: ادارات و واحد‌‌های فناوری بانک در حال رفع مشکلات موجود و دست‌یابی به یک سیستم جامع متمرکز (Core Banking) برای انجام امور بانکی شعب هستند.
علیرضا بلگوری، عضو هیات‌مدیره، راه‌اندازی شرکتی وابسته به بانک را به‌عنوان راهکاری مؤثر در راستای وصول مطالبات پرونده‌‌‌های تسهیلاتی مدیریت‌ها قلمداد کرد و گفت: مسوولان و کارشناسان این شرکت نیز در ادامه فعالیت خود، به استان قم مراجعه خواهند کرد.
بلگوری در عین حال تصریح کرد: برای وصول مطالبات ارزی و ریالی، هیچ نهاد و فردی، مؤثرتر و کارآتر از خود شعبه نخواهد بود و تلاش و پیگیری‌‌‌های کارکنان شعبه است که نهایتاً منجر به وصول مطالبات خواهد شد.
وی ضمن تاکید به رؤسای شعب نسبت‌به تقسیم‌بندی مشتریان بدهکار به دو دسته بدهکاران بدحساب و بدهکاران بحران‌زده، نحوه برخورد با هریک از این دست از بدهکاران بانک را مجزا از یکدیگر دانست.
عضو هیات‌مدیره ادامه داد: هر دو دسته از این مشتریان را باید مورد تکریم و احترام قرار داد و با رایزنی و مذاکره، نسبت‌به وصول مطالبات بانک از آنان اقدام کرد.
همچنین، مهدوی مدیر امور حراست از آغاز رویکرد جدیدی در بانک در دو بخش «سلامت در کار» و «نظارت در اجرای کار» در آینده‌ای نزدیک خبر داد. وی هر دو این رویکرد را گام‌‌های مؤثری در راستای سالم‌سازی، پیشگیری و سلامت کاری کارکنان بانک مسکن برشمرد.
در پایان محسنی، مدیر شعب قم به ارایه گزارش کلی از وضعیت عمومی استان 
قم پرداخت.
وی افزود: منابع این استان در حال حاضر با 41 درصد رشد نسبت‌به پایان سال 92 همراه بوده است.
مدیر شعب قم تصریح کرد: با توجه به تلاش کارکنان در 6 ماهه نخست سال 93، بانک مسکن با 13 شعبه و 7/5 درصد نیروی انسانی بانک‌‌های استان، در بخش جذب منابع از رتبه هشتم به رتبه ششم ارتقای یافته و در بخش پرداخت تسهیلات نیز رتبه نخست را در شبکه بانکی استان قم به‌خود اختصاص داده است. وی تصریح کرد: بانک مسکن قم با در اختیار داشتن 7/6 درصد از کل منابع شبکه بانکی استان، از بیشترین رشد درمیان اغلب شعب بانک‌‌های استان قم در 6 ماهه نخست سال 93 برخوردار بوده است.
محسنی از تلاش کارکنان این استان در بخش پرداخت تسهیلات مسکن مهر قدردانی کرد و به پرداخت 96 درصد از کل مبلغ تسهیلات مسکن مهر استان و تقسیط بیش از 30 هزار واحد مسکن مهر اشاره کرد.
افزایش تعداد شعب استان قم، خرید شعب استیجاری، خرید یا احداث زایرسرای بانک، صدور مجوز درخصوص انعقاد قرارداد محل جدید شعبه بلوار امین قم و افزایش درجه شعب ازجمله خواسته‌ها و انتظاراتی بود که ازسوی مدیر شعب قم مطرح شد.    براساس این گزارش، در این سفر یک‌روزه، مدیرعامل بانک و هیات همراه در قالب سه تیم مجزا، از تمام شعب این استان و پروژه‌های مسکن مهر و ساختمان جدید شعبه بلوار محمد امین قم بازدید کردند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26