نمایش اخبار نمایش اخبار

برگزاری سمینار مدیران ارشد گروه سرمایه گذاری بانک مسکن با حضور مدیرعامل بانک

سمینار مدیران ارشد شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن با حضور مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بانک، مدیران شرکت‌های تحت‌پوشش و مدیران امور بانک برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، در این نشست دکتر محمدهاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک در زمینه فعالیت‌های بانک مسکن مطالبی را عنوان کرد و گفت: بانک مسکن نقش منحصربه‌فردی در نظام بانکی کشور دارد و تنها بانک تخصصی در حوزه مسکن است. بانک‌ها عموماً اصل دارایی‌هایشان مانده تسهیلات است؛ همچنین این بانک یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور از حیث مانده تسهیلات است.
وی، اهدف اصلی بانک را ارتقای جایگاه و ایفای نقش پیشگام و ممتاز بانک در نظام تامین مالی مسکن، کسب سود پایدار و با ثبات و روبه‌رشد، پشتیبانی از اهداف دولت در توسعه بخش مسکن، کسب رضایت‌مندی ذی‌نفعان و استقرار کامل بانکداری تخصصی با رویکرد اقتصادی و کارکرد توسعه‌ای عنوان کرد.
دکتر بت‌شکن تصریح کرد: در سال‌جاری برای اولین‌بار، فعالیت گروه مالی مسکن به خطوط اصلی کسب و کار بانک تبدیل شد و ما به‌دنبال اشتراک مشتری واحد و زنجیره خدمات مالی، اعتباری و بیمه هستیم. خدمات مالی را به‌گونه‌ای ارایه دهیم که مشتری شرکت، مشتری بانک شود.
وی در‌خصوص هدف اصلی شرکت‌ها اظهار داشت: باید ایجاد ارزش افزوده اقتصادی با ثبات و روبه‌رشد و در مسیر اصلی بانک در جهت پشتیبانی از اهداف و فعالیت‌های بانک باشد. منشا ارزش‌آفرینی شرکت‌ها از محل هم‌افزایی با سایر شرکت‌های تابعه، اعتبار و خوشنامی بانک مسکن و از محل دارایی‌ها است.
مدیرعامل بانک نقش هدایت و رهبری را در بازار سرمایه بخش مسکن و ساختمان با اهمیت دانست و افزود: شرکت‌های تحت‌پوشش بانک باید در راستای پشتیبانی از اهداف توسعه‌ای دولت و جهت‌دهی به بازار مسکن و ساختمان، در بازار سرمایه نقش‌آفرین باشند.
در برنامه‌ریزی سال آتی، بهره‌گیری از ابزارهای تامین مالی نوین را در نظر بگیرید. درواقع عملکرد آتی شرکت براساس دو بال ساخت‌وساز و تامین مالی مسکن و بر اساس ابزارهای نوین مالی باید مدل‌سازی و برنامه‌ریزی شود.
وی نظام برنامه‌ریزی را شامل تبعیت استراتژی‌ها و سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی تمام شرکت‌ها از سند راهبردی بانک مسکن، و طبقه‌بندی سه‌گانه اهداف و برنامه شامل جاری، بهبود فرایند و توسعه‌ای عنوان کرد. این طبقه‌بندی سود کوتاه‌مدت و سوددهی بلندمدت شرکت را منتج می‌شود. پس فعالیت‌های جاری و بهبود و تضمین‌کننده سود نقدی و فعالیت‌های توسعه‌ای تضمین‌کننده اضافه ارزش می‌شود.
دکتر بت‌شکن تصریح کرد: تمرکز، ارزش افزوده ایجاد می‌کند و به پنج دسته پشتیبانی تامین مالی و بازار سرمایه، پشتیبانی حقوق مالیاتی و مجامع، تمرکز نظام برنامه و بودجه، تمرکز نظام منابع انسانی و تمرکز نظام گسترش تجارت تقسیم می‌شود. 
وی با بیان این‌که بانک، یک نهاد پولی بزرگ در بازار متشکل پولی با مراجع نظارتی متفاوت و متنوع است، ادامه داد: نهادهای نظارتی و تخصصی شامل بانک مرکزی، سازمان بورس و وزارت امور اقتصادی و دارایی نقش نظارت را بر عهده دارند و اطلاع‌رسانی به‌موقع، باعث احراز اطمینان از سلامت و کفایت نظامات کنترل داخلی و حسابرسی داخلی می‌شود.
مدیرعامل بانک، استراتژی‌های کسب و کار شرکت‌های ساختمانی و مسکن را تشریح کرد و اجرای پروژه‌هایی با ویژگی‌های انبوه‌سازی، شهرک‌سازی، احیای بافت فرسوده و صنعتی‌سازی را با رعایت الگوی مصرف ساختمان دانست.
دکتر بت‌شکن، ویژگی‌های ممتاز شرکت‌های ساختمانی برتر را سرعت تحویل مناسب، کیفیت ساختمان مناسب و اطمینان از آن، هدف قرار دادن اقشار با متوسط دهک‌های در آمدی 4-7، بهره‌گیری تکنولوژی جدید، توجه به قیمت تمام‌شده ساخت و جانمایی درست و اطمینان از پیش‌فروش و تحقق فروش عنوان کرد.
وی با اشاره به نقش توسعه‌ای و تسهیلاتی در روش‌های تامین مالی گفت: در نقش توسعه‌ای، باید ابزارهای نوین تامین مالی نهادینه‌سازی شده و در نقش تسهیلاتی بر روش‌های تامین مالی، تسهیلات بانکی، تامین مالی جدید و پیش‌فروش تاکید می‌شود.
دکتر بت‌شکن، انتظارات از شرکت‌های تحت‌پوشش را ترسیم افق کار سه سال آینده، تعیین نقشه رقابتی و مشخص کردن رقبا، فضای رقابتی و توجه به انتظارات بانک و هلدینگ مسکن و افزایش ارزش افزوده به‌دلیل محدودیت منابع بانک به‌منظور افزایش سرمایه عنوان کرد.
وی درخصوص استراتژی اصلی توسعه گفت: ما باید از مدیریت‌مان ارزش‌آفرینی کنیم؛ نه لزوماً از سرمایه‌مان.
دکتر بت‌شکن، بازدهی مناسب با مدیریت ریسک، استقرار مگابرنچ و یا سوپرمارکت خدمات بانکی در شعبه مرکزی بانک مسکن شامل خدمات کارگزاری، بیمه، تامین سرمایه، لیزینگ و صرافی و بانکداری اختصاصی، عضویت اثرگذار در اتاق بازرگانی استانی، نقش هدایت‌گر و پیشرانی در حوزه مسکن و ساختمان بازار سرمایه و انضباط مالی مطالبات غیرجاری در سیستم بانک را از مصادیق این استراتژی برشمرد. همچنین، ازگلی مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن درخصوص اهداف اصلی برگزاری این نشست گفت: تبیین اهداف و استراتژی جدید بانک مسکن و هم‌چنین گروه سرمایه‌گذاری و تبیین انتظارات بانک و گروه از شرکت‌های تحت‌پوشش و عکس آن از اهداف اصلی این نشست به‌شمار می‌رود.
وی افزود: همان‌طور که ماموریت اصلی بانک مسکن طبق اساسنامه، تامین مالی مسکن اقشار متوسط و متوسط به پایین است، ماموریت شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن هم بازبینی شده و برای این گروه هم ماموریت درخصوص کمک به تامین مالی مسکن برای اقشار متوسط با تاکید بر بازار سرمایه تثبیت شده است.
ازگلی اضافه کرد: بر این اساس، فلسفه وجودی کل شرکت‌ها، تکمیل زنجیره ارزش بانک مسکن است و برای تحقق این امر تغییراتی در رویکرد شرکت ایجاد شده که در گروه سرمایه‌گذاری از یک گروه چند بخشی به یک گروه مالی تبدیل می‌شوند. کنترل‌های مالی بر شرکت‌های تحت‌پوشش به کنترل‌های جامع و استراتژیک تبدیل شده و فعالیت در بخش ساختمان به فعالیت در بخش تامین مالی ساختمان و سرمایه‌گذاری مسکن تبدیل می‌شود.
مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن افزود: با هدف ایجاد این برنامه، برخی از شرکت‌ها حذف و تعدادی متولد و برخی بیش از پیش توسعه پیدا می‌کنند؛ تعدادی از شرکت‌ها هم تقویت خواهند شد و برخی از آن‌ها نیز در هم ادغام می‌شوند.
وی با اشاره به این که بر اساس برنامه‌ریزی جدید بانک مسکن، گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن و شرکت‌های تحت‌پوشش به‌عنوان مجری بخشی از برنامه‌های بانک تعریف شده و در این نظام برنامه‌ریزی یک‌سری اهداف کیفی تعریف شده است، گفت: یکی از اهداف کیفی، توسعه هم‌افزایی شرکت‌های تابعه در راستای ماموریت اصلی بانک است و برای آن، یک اقدام عملیاتی باید اتفاق بیافتد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، بازبینی و تطبیق استراتژی‌هاست.
مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری بانک مسکن، یکی از بهترین ویژگی‌های تبادل اطلاعات را که موجب توسعه هم‌افزایی می‌شود، حذف کارهای موازی عنوان کرد و گفت: در بعضی از مواقع، شرکت‌ها کارهای یکسان و موازی انجام می‌دهند که موجب هدر رفتن انرژی می‌شود. شرکت‌ها زمانی می‌توانند مطمین شوند که رویکرد درستی انتخاب کرده‌اند که قانع شوند وجودشان با فقدان‌شان
 تفاوت می‌کند.
ازگلی، بحث دوم را تبادل اطلاعات بین کارکنان عنوان کرد و گفت: از ویژگی‌های تبادل، اشراف به استراتژی‌های یکدیگر است و اگر کارکنان اطلاعات رد و بدل نکنند از راهبردهای یکدیگر مطلع نخواهند شد. این تبادل اطلاعات باعث درک مشترک و همسان‌فهمی همکاران از اطلاعات می‌شود. وی، ویژگی دیگر تبادل اطلاعات را شناخت توانایی‌ها و ظرفیت‌ها و همچنین شناخت محدودیت‌های طرفین عنوان کرد و گفت: این تبادل اطلاعات موجب تعریف درست انتظارات می‌شود.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26