نمایش اخبار نمایش اخبار

با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره

سومین یادواره شهدای بانک مسکن برگزار شد

سومین یادواره شهدای بانک مسکن با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران و کارکنان بانک برگزار شد.
به‌گزارش خبرنگار ما، در این مراسم دکتر محمدهاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک، ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان و همچنین ابراز خوشحالی از حضور خانواده شهدای بانک و همچنین بسیجیان بازنشسته گفت: باید از این فضای ایجاد شده به نحو مطلوب استفاده کنیم.
دکتر بت‌شکن با اشاره به نقش‌های مختلف بسیج در 4 دوره شکل‌گیری آن گفت: سال‌های 58 تا 60 دوره طفولیت و ولادت بسیج با هدف آمادگی عمومی مردم در برابر خطرات احتمالی و سال‌های 61 تا 67 دوره جنگ و کارکرد مثبت و فرهنگ‌ساز بسیج به ویژه در جبهه‌های جنوب با همکاری سپاه بود.
وی افزود: سال‌های 67 تا 70 دوره تحول ساختاری برای تبدیل بسیج مستضعفان به نیروی مقاومت و بازنگری در فعالیت‌ها و نواندیشی بسیج در ادارات مختلف و سال‌های 71 تا 80 نیز بیشتر کارکرد بسیج در محور سازندگی بود.
مدیر عامل بانک سه محور اصلی فعالیت بسیج را مدیریت سازمان و قرارگاه‌های بسیج و سپاه در پروژه‌های عظیم عمرانی کشور، تاسیس بنیاد تعاون سپاه با شرکت‌های مختلف عمرانی و سازندگی و ارایه خدمات رفاهی و همچنین اشتغال‌زایی و به‌کارگیری آحاد بسیجیان در فعالیت‌های بزرگ عمرانی در کشور عنوان کرد و گفت: این امر جزو دستاوردهای مطلوب عملکرد بسیج است و باید در این دوران نیز سازندگی را ادامه دهد و پررنگ کند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ‌سازی بسیج ادامه داد: نقش فرهنگی بسیج بسترساز است ولی کافی نیست و باید خمیرمایه بسیجی بودن در افراد وجود داشته باشد.
دکتر بت‌شکن در ادامه سخنان خود با اشاره به فرازهایی از صحبت‌های مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: ایران اسلامی با استعدادهای سرشار معنوی و مادی، ذخایر و منابع غنی و متنوع و زیرساخت‌های گسترده و نیروی متعهد و کارآمد و دارای عزم راسخ برای پیشرفت، اگر از الگوی اقتصادی بومی و منطقه‌ای برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است پیروی کند علاوه بر اینکه بر همه مشکلات اقتصادی فایق می‌آید، دشمن را که با یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار در برابر این ملت صف‌آرایی کرده است به شکست و عقب‌نشینی وامی دارد.
وی ادامه داد: در چنین وضعیتی، ایران اسلامی خواهد توانست در جهانی که مخاطرات و بی‌اطمینانی‌های ناشی از تحولات خارج از اختیار مانند بحران‌های اقتصادی، سیاسی و مالی در آن رو به افزایش است با حفظ دستاوردهای کشور در زمینه‌های مختلف و تداوم آرمان‌ها، اصول قانون اساسی و سند چشم‌انداز بیست ساله، اقتصاد متکی به دانش و فناوری، عدالت بنیان، درون‌زا و برونگرا، پویا و پیشرو را محقق سازد و الگوی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلامی را عینیت بخشد.
 وی در این زمینه افزود: انتظار این است که بسیجیان در این موضوع با توجه به مضامین این فراز نقش‌آفرینی کنند و این امر در محیط‌های اقتصادی مانند بانک‌ها بیشتر مورد توجه است. باید تفکر، روحیه و فرهنگ بسیجی در همه کسانی که می‌خواهند اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند وجود داشته باشد.
مدیر عامل بانک با اشاره به اهداف سال 93 که سازمان بسیج مستضعفان به بانک اعلام کرده است، اظهار داشت: تدابیر و اولویت‌های این اهداف، مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و ترویج ارکان اقتصاد مقاومتی است و در این خصوص از بسیج انتظار می‌رود نقش خود را که شامل نقش‌های فرهنگی، اجتماعی و پیشرانی در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی است پررنگ ببیند و در فرصت باقیمانده تا پایان سال و همچنین در تدوین برنامه‌های آتی بسیج، بانک با انجام اقدامات اصلی در پیشبرد امور مرتبط به سیاست اقتصاد مقاومتی پیشرو باشد.
بت‌شکن درخصوص انتظار هیات مدیره بانک از بسیج گفت: با اراده‌ای که در بسیج وجود دارد باید تلاش کنید تا رویکرد جهادی و منشا اثر بودن را در ذیل اهداف بانک و اقتصاد مقاومتی متجلی نمایید.
همچنین در این نشست حبیب‌ا... ابوالفضلی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای بانک مسکن با ارایه گزارشی از فعالیت‌های بسیج در بانک، گفت: فعالیت‌های بسیج ادارات براساس سیاست‌های کلی نظام، کار فرهنگی همسو با فعالیت‌های آن سازمان است و ما نیز در بانک مسکن فعالیت‌هایی را در این زمینه داشته‌ایم.
وی با اشاره به برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و همچنین اردوهای راهیان نور، گفت: در این مراسم مطالب مختلفی درخصوص اقتصاد مقاومتی و نقش آن در بانک عنوان شد.
گفتنی است، در این مراسم با اهدای هدایایی از خانواده‌ شهدا و همچنین بسیجیان بازنشسته بانک و بسیجیان نمونه تجلیل شد.
براین اساس، در هفته بسیج، کوهپیمایی خانوادگی به منطقه جنگل کارا با حضور 70 نفر از کارکنان بسیجی برگزار شد. 
همچنین مسابقات دارت ویژه همکاران خانم برگزار شد و همزمان تست فشار خون و قند خون از آنان صورت گرفت. برگزاری نمایشگاه کتاب با تخفیف از دیگر برنامه‌های حوزه مقاومت بسیج شهدای بانک در هفته بسیج بوده است.
آخرین بروزرسانی 1394/7/26