نمایش اخبار نمایش اخبار

در دومین گردهمایی مدیران ارشد

مدیرعامل ، عملکرد و راهبردهای بانک در آینده را تشریح کرد

دکتر محمدهاشم بت شکن در دومین گردهمایی مدیران ارشد ؛ عملکرد 6 ماهه بانک ، شاخص‌های عملکردی و برنامه‌های آتی آن را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار ما ، دکتر بت‌شکن در این همایش که با حضور اعضای هیات مدیره ، مشاور مدیرعامل و مدیر امور حراست ، مدیران امور ، روسای ادارات و مدیران شعب برگزار شد با تشریح عملکرد 6 ماهه بانک در شاخص‌های مختلف عملکردی گفت: به اتکای شعار امسال رهبر معظم انقلاب مبنی بر «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» برنامه ها و اقدام های بسیاری را در دستور کار قرار دادیم.
وی ادامه داد: نخستین اقدام این بود که با یک نظام برنامه ریزی متمرکز هم اهداف راهبردی و هم اهداف عملیاتی را قبل از آغاز سال جدید به تمام مدیریت‌ها، ادارات و شعب بانک مسکن ابلاغ کردیم. دوم اینکه با توجه به شعار امسال برای اطمینان از تحقق اهداف، جلسات ارزیابی عملکرد به صورت ماهانه برگزار شد و هر یک مدیران مناطق و استان‌ها از طریق ویدیو کنفرانس به شکل فعال در ارزیابی ماهانه شرکت کردند و ستاد مرکزی نیز ضمن ارزیابی عملکرد، رهنمودهای لازم را ارایه کرد.
مدیرعامل بانک گفت: سومین برنامه عملیاتی این بود که متناسب با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در ابتدای سال، بانک مسکن نیز سیاست‌های اعتباری را با تاکید خاص بر شرکت‌های ساختمانی پیشرو در ساخت و ساز با تکیه بر فناوری‌های نوین متناسب‌سازی کرد به طوریکه سقف تسهیلات ساخت واحدهای مسکونی با رویکرد استفاده از فناوری‌های نوین به 150 میلیون تومان افزایش یافت.
وی اضافه کرد: همچنین با توجه به همراهی بانک از سیاست‌های دولت به منظور خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی شرایط اعتبار و تسهیلات هم برای خانوار و هم برای شرکت‌های فعال در حوزه مسکن و ساختمان تسهیل شد؛ بنابراین بانک مسکن در 6 ماهه امسال همراهی لازم را با مدیران استانی داشته است.
دکتر بت‌شکن به کارنامه بانک در 6 ماهه ابتدای امسال اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در تجهیز منابع، بانک مسکن نسبت به دوره مشابه سال گذشته 50 درصد رشد داشته است که این میزان رشد مدیون دو ابزارسازی جدید نوآوری در ابزارهای نوین در کنار سپرده‌گیری بود که وزیر امور اقتصادی و دارایی هم بر آن تاکید دارد. در این مورد بانک مسکن با فعال کردن صندوق آباد و انتشار اوراق رهنی برای نخستین بار به رشد تجهیز منابع بانک کمک کرد.
مدیرعامل بانک به رشد 74 درصدی تسهیلات جدید بانک بدون سهم الشرکه نسبت به 6 ماهه سال گذشته اشاره کرد و تصریح کرد: از جهت کل (با سهم الشرکه) با احتساب فروش اقساطی از رشد 22 درصدی برخوردار بوده است. همچنین بانک از جهت تعداد واحدهای مسکونی ساخته شده، در انجام ماموریت خود مبنی بر حمایت از خروج از رکود موفق بود به طوریکه تعداد واحدهای احداثی در قالب مشارکت مدنی از رشد 52 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.
وی با بیان اینکه تعداد تسهیلات اعطایی خرید واحد مسکونی در 6 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 14 درصدی داشته است افزود: بنابراین بانک از حیث تجهیز منابع، از حیث اعطای تهسیلات در قالب ریالی و در بخش تعداد واحد مسکونی عملکرد قابل دفاع داشته است.
دکتر بت شکن ادامه داد: خوشبختانه در بخش فعالیت صندوق پس انداز تسهیلات یکم که یکی از مهمترین ابزارهای تجیهز منابع بانک مسکن بود، با تدابیر هیات مدیره تا پایان شهریور 76 درصد هدف محقق شد. 
وی در بخشی از اظهارت خود به اهداف راهبردی بانک اشاره کرد و افزود: افزایش سرمایه 50 هزار میلیارد ریالی در بودجه 95 از محل فروش دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی، افزایش سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی از محل اصلاحیه بودجه، انتشار 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی برای نخستین بار و ابلاغ دستورالعمل راه اندازی موسسات پس انداز و تسهیلات منطقه‌ای از عملکرد مثبت بانک در بخش راهبردی طی 6 ماهه نخست سال جاری بوده است.
مدیرعامل بانک ، بسته خدمات تامین مالی برای شرکت‌های بزرگ در جهت ارایه خدمات اعتباری و ریالی را از دیگر خدمات بانک برشمرد و گفت: با این اقدام امکان استفاده از ابزاراهای بازار سرمایه و اوراق مرابحه برای نخستین بار فراهم شود.
دکتر بت شکن افزود: خوشبختانه دستورالعمل حساب امانی و تضمین معاملات اقساطی توسط مدیر طرح و برنامه و اعتبارات پیشنهاد شد که بانک مرکزی با این دستورالعمل موافقت کرد.
وی حذف شرط تاهل از شرایط انواع تسهیلات از محل اوراق به عنوان یکی از دستاوردهای بانک در سال جاری عنوان کرد و گفت: یکی از مهمترین دستاوردهایی که ما بانک در 6 ماهه نخست سال جاری داشته تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز یکم بود. 
مدیرعامل بانک خطاب به مدیران ارشد گفت: ضمن افزایش کارآمدی در بانک، باید به دنبال صرفه جویی در هزینه‌های جاری باشیم.
وی در بخشی از اظهارات خود از عملکرد مدیریت های شعب ممتاز در شاخص‌های مختلف عملکردی تقدیر کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد ، سیستان و بلوچستان ، اردبیل ، چهارمحال و بختیاری و سمنان 5 مدیریت برتر از حیث ارزیابی عملکرد هستند.
مدیرعامل بانک با بیان اینکه در مجموع عملکرد 652 شعبه در سراسر کشور قابل دفاع است افزود: اهداف تمام شعب استان کهگیلویه و بویر احمد، 82 درصد شعب استان اردبیل، 71 درصد شعب استان فارس، 68 درصد شعب بوشهر و 66 درصد شعب مازندران محقق شده است.
وی گفت: امیدواریم این همایش با شناسایی مشکلات به راهکارهای رفع این مشکلات منتج شود.
آخرین بروزرسانی 1395/8/9