تازه های اخبار تازه های اخبار

همایش سلامت محوربا حضو خانواده های هرمزگانی

همایش سلامت خانواده کارکنان مدیریت شعب استان هرمزگان با حضورهمسران کارکنان برگزارشد .

درادامه فعالیتهای سلامت محور و به منظورآموزش و افزایش دانش کارکنان و خانواده آنان، همایش سلامت خانواده با موضوع

 " تربیت جنسی کودکان" با حضورکارکنان وهمسرانشان درسالن آمفی تیاتر این مدیریت برگزارشد.

همزمان با فرا رسیدن شب یلدا ، این همایش با حضور بیش از 100 نفر از کارکنان این مدیریت و همسرانشان در روز چهارشنبه مورخ 28/9/97 راس ساعت 18 به صورت کارگاه آموزشی با موضوع تربیت جنسی کودک شکل گرفت .

دراولین همایش تربیت جنسی کودک در مدیریت هرمزگان، طهماسبی دکترای روانشناسی ومشاور خانواده ، تربیت جنسی کودک را از مهمترین ارکان تربیت فرزندان دانست و تصریح کرد: باید به فرزندان بیاموزیم که از نواحی جنسی بدن خود که همان نواحی خصوصی بدن آن ها به شمارمی آید به خوبی محافظت کنند.

دکتر محمدرضا نهال طهماسبی در خصوص تربیت جنسی کودکان قبل از بلوغ گفت :شعار جهانی در تربیت جنسی کودکان این است : نترسید کودکانتان باید بدانند. بنابراین هیچ گاه از دانش شرمگین نشوید واجازه ندهید کودکانتان از دانش و آگاهی در مورد جسمشان شرمگین شوند.

طهماسبی  اظهار داشت : شیوه تربیت جنسی والدین بدون تردید در شکل گیری باورها و ارزش ها و نگرشهای فرندانشان درتمام طول زندگی تاثیر گذاراست.

از جمله مباحث مطرح شده دراین همایش : روشهای آموزش تربیت جنسی کودکان ، خطرات غفلت از تربیت جنسی کودکان ، مراحل مختلف رشد جنسی کودکان ، اصول ومبانی تربیت جنسی ، ضرورت تربیت جنسی کودکان ، دلایل غفلت والدین از تربیت جنسی کودکان ، واکنشهای مختلف والدین به سوالات جنسی ،شیوه تربیت جنسی بود .

گفتی است از جمله برنامه های دیگر این همایش ، چیدمان  سفره شب یلدا  بمنظوراحیای سنت های ایرانی  ، مسابقه طرح سوال ازمباحث همایش توسط کارشناس و اهدا جایزه به پاسخ هنده ،  مسابقه ماست خوری و اهدا جوایز به برندگان ، سوپرایز کارکنان و همسران آنان که تاریخ تولد و سالگرد ازدواجشان روز همایش بود با تهیه کیک تولد و اهدای کادوتولد ، قرعه کشی براساس شماره شرکت کنندگان واهدا جوایزو پذیرایی از شرکت کنندگان واهدا هدایایی به رسم یادبود .

 
آخرین بروزرسانی 1397/10/11