تازه های اخبار تازه های اخبار

ششمین جشن گلریزان در بانک مسکن هرمزگان برگزار شد

در راستای مسیولیت اجتماعی

مدیریت هرمزگان ، تنها بانکی است که در استان هر ساله اقدام به برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد می نماید و امسال نیز مانند پنج دوره گذشته، کارکنان و مشتریان خیر این مدیریت گرد هم آمدند تا با کمک‌های خود بتوانند در آزادسازی زندانیان مشارکت داشته‌باشند و این رسم راکه دربین خود نهادینه کرده اند برای ششمین بار در بانک خود پیاده نمایند.

کاری که مسیولین، کارمندان و مشتریان بانک مسکن آنرا در راستای مسیولیت اجتماعی خود دانسته و مشارکت فعالی در آن دارند .

جشن گلریزان، رسالت اجتماعی بانک 

مدیر شعب بانک مسکن استان هرمزگان در این زمینه گفت: خدا را شاکریم که توانسته‌ایم برای ششمین بار جشن گلریزان را در این بانک برگزار کرده و زمینه آزادی زندانیان را فراهم نماییم.

محمدرضا بوستان‌افروز افزود: هر شخصی که در راه خدا کار خیری انجام دهد خداوند نیز چند برابر این کار خیر به او بازمی‌گرداند.

بوستان‌افروز اظهارداشت: بانک مسکن در راستای اجرای مسیولیت اجتماعی خود کارهای مختلفی از جمله ساخت مدرسه و خانه بهداشت، کمک به نیازمندان، کمک به ایتام، کمک به آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی و ... انجام می‌دهد و کمک به آزادی زندانیان نیز در همین راستا در برنامه خود قرار داده و شاهد هستیم که در استان هرمزگان تاکنون شش جشن گلریزان انجام شده‌است. 

وی عنوان کرد: بانک مسکن علاوه رسالت اصلی خود که همان کمک به اقشار مختلف برای خانه‌دار شدن است، همواره سعی کرده در مسیولیت های اجتماعی نیز حضور فعالی داشته‌باشد تا بتواند از این طریق نیز به کمک نیازمندان جامعه بشتابد. 

بوستان‌افروز با تاکید بر برگزاری چنین مراسمی خاطرنشان‌کرد: کارکنان بانک مسکن بر خود واجب می‌دانند که به هم‌نوعان خود کمک کنند و بتوانند گره‌گشای مشکلات آنها باشند.

83زندانی چشم‌انتظار آزادی

در ادامه مدیرعامل ستاد دیه استان هرمزگان گفت: هم‌اکنون 83زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان با بدهی 151میلیارد ریال بسر می‌برند که چشم‌انتظار کمک خیرین برای آزادی هستند.

احمد مرادی‌نژاد عنوان کرد: در سال گذشته ستاد دیه استان هرمزگان زمینه آزادی 235زندانی با بدهی 615میلیارد ریال را فراهم کرد که این کار با کمک خیرین انجام شد.

وی ادامه‌داد: ستاد دیه هرمزگان از سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون توانسته 2هزار و 886زندانی با بدهی 2هزار و 170میلیارد ریال را از زندان‌های استان آزاد نماید.

مرادی‌نژاد اظهارداشت: با فرارسیدن ماه رمضان که دل‌ها به هم نزدیکتر می‌شود جشن‌های گلریزان در سراسر استان برگزار می‌شود و امسال نیز برنامه‌ریزی شده که پانزده جشن در هرمزگان برگزار شود که تاکنون ده جشن برگزار شده و پنج جشن دیگر تا پایان ماه رمضان در استان برگزار می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان ادامه‌داد: مردم نوع‌دوست و خیر هرمزگان با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی، مشارکت خود را در این جشن کم نکرده و حتی شاهد هستیم که بیشتر از سال گذشته کمک کرده‌اند.

مرادی‌نژاد اضافه‌کرد: با زندانی شدن یک فرد مشکلات زیادی برای خانواده او به وجود می‌آید که می‌تواند تبعات نامناسبی برای جامعه داشته‌باشد به همین دلیل باید تلاش شود افرادی که گرفتار زندان می‌شوند بتوانند از آن رهایی یابند.

وی در تقدیر از بانک مسکن نیز عنوان کرد: تنها بانکی که در استان اقدام به برگزاری جشن گلریزان کرده‌است بانک مسکن بوده که هم کارمندان و هم مشتریان این بانک در جشن گلریزان حضور و مشارکت فعالی داشته‌اند.

این مسیول افزود: خوب است این حرکت بانک مسکن که یک بانک مردمی همراه ستاد مردمی است سرلوحه کار دیگر بانک‌های استان نیز قرار بگیرد و آنها نیز در این زمینه یاریگر ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان باشند چرا که زندان مجازاتی برای افرادی است که جامعه را دچار مختل می‌کنند نه افرادی که بر اثر یک اشتباه و ناخواسته به زندان افتاده‌اند. 

در ادامه یکی از خیرین بانک مسکن اظهارداشت: زندانیان جرایم غیرعمد به خاطر یک اشتباه به زندان افتاده‌اند به همین دلیل باید تلاش شود که زمینه آزادی آنها فراهم گردد.

آخرین بروزرسانی 1398/8/21