تازه های اخبار تازه های اخبار

استاندار ایلام : مشارکت وفعالیت های بانک مسکن در بحرانهای طبیعی بسیار چشمگیر است

دیدار مدیر شعب استان با استاندار ایلام

مدیر شعب استان در دیدار با استاندار ایلام به ارایه گزارش عملکرد مدیریت استان در بخشهای مختلف، روند پرداخت تسهیلات و اجرای پروژه های مسکن اشاره نمود
در این دیدار که  معاون مدیر شعب استان ، رییس دفتر حراست ، رییس دایره اعتبارات و کارشناس روابط عمومی نیز حضور داشتند استاندار ایلام با قدردانی از عملکرد بانک مسکن در تامین مسکن مردم و اعطای تسهیلات ، به فعالیت های بانک مسکن در بحرانهای طبیعی اشاره و مشارکت بانک مسکن را در این زمینه بسیار چشمگیر دانست.

 قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با اشاره به فعالیت های چشمگیر بانک مسکن بخصوص مسکن مهر  از سال 87 به بعد، از مدیر شعب استان خواست با تدوین یک برنامه مشخص شده ضمن تسریع در روند اجرایی پرژه های مسکن مهردر جهت تکمیل آنان تلاش نمایند.

 استاندار ایلام با اشاره به نحوه فعالیت بانک و موسسات ، به نحوه مصرف کردن منابع و اعطای تسهیلات در بخش های مختلف اشاره و به نقش اساسی و مهم بانک مسکن در اعطای تسهیلات به متقاضیان و انجام تعهدات اشاره نمود.

وی تصریح کرد : هدفمند بودن پرداخت تسهیلات در بانک مسکن باعث حذف تقلب و کاهش ریسک اعتباری، برگشت اصل و فرع تسهیلات ، رونق بخش مسکن، ایجاد یک روند منسجم و کنترلی در پرداخت تسهیلات گردیده است.

 استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم اطلاع رسانی فعالیت ها و خدمات بانک مسکن تاکید و گفت : مسیولین باید عملکردشان را به سمع و نظر مردم برسانند تامردم بدانند چه خدماتی ارایه شده و یا اینکه کدام سازمانها بیشترین خدمات را به مردم ارایه داده اند.

عاطف ضمیر - مدیر شعب استان ایلام - نیز طی این دیدار ضمن ارایه گزارشی از عملکرد بانک مسکن طی  6ماهه اول سال جاری ،حضور خود و همکاران بانک مسکن در استانداری را نشانه آما دگی در ارایه خدمات و تعامل با مسیولین استان جهت خدمت رسانی به مردم دانست.

 وی با اشاره به موفقیت های بانک مسکن در ارایه خدمات ،بیشترین میزان تسهیلات پرداختی شبکه بانکی استان ایلام را مربوط به بانک مسکن دانست و تصریح کرد: میزان سرانه تسهیلات پرداختی مدیریت بانک مسکن استان ایلام 3برابر سایر بانکهای استان می باشد.

ایشان میزان تسهیلات پرداختی در بخش مسکن را 4هزار و 466 واحد به میزان 843میلیارد ریال عنوان و اظهار امیدواری کرد این میزان در پایان سال به 2هزار میلیارد ریال برسد.

عاطف ضمیر -مدیر شعب استان ایلام پرداخت 2780 واحد تسهیلات حوادث غیر مترقبه به مبلغ168میلیارد ریال و  234واحد در بخش نوسازی و احیای بافت فرسوده  به مبلغ 97میلیارد را از دیگر فعالیت های بانک مسکن دانست.  

مدیر شعب استان هم چنین به میزان تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش غیر مسکن اشاره و از پرداخت344فقره تسهیلات به مبلغ 73 میلیارد ریال  خبر دادو گفت : بانک مسکن طی این مدت 174فقره تسهیلات ازدواجی به مبلغ 30میلیارد ریال نیزپرداخت نموده .    

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهداف و عملکرد بانک مسکن دربحث مسکن مهر اشاره و از همسو بودن بانک مسکن با اهداف و سیاست های دولت اشاره و بیان داشت : اجرای طرح مسکن مهر افتخار کارکنان بانک مسکن بوده و این آمادگی در بین مجموعه کارکنان بانک مسکن جهت اجرای  طرح های دیگر دولت در جهت خانه دار نمودن مردم و تحقق بخشی به اهداف دولت وجود دارد.

ایشان از آمادگی خود و همکاران استان در خصوص مشارکت درپرداخت تسهیلات بافت فرسوده ، حوادث غیر مترقبه و سایر تسهیلات اعلام شده به بانک مسکن  خبر داد.

 مدیر شعب استان اصلی ترین هدف بانک مسکن را رفع کمبود مسکن در جامعه، تحت حمایت قرار دادن اقشار آسیب پذیر و گرو ههای کم درآمد جامعه دانست .

وی چالش اصلی دولت و بانک مسکن را در بحث مسکن مهر، عدم همکاری بعضی ازادارات و سازمانها و هم چنین افراد در بحث پرداخت اقساط معوق ذکر کرد و بازگشت منابع و پرداخت اقساط را باعث تکمیل سایر پروژه ها و رونق این بخش دانست.

 وی در این زمینه همکاری استاندار و دستگاههای ذیربط به جهت باز پرداخت اقساط را خواستار شد.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11