تازه های اخبار تازه های اخبار

توسط بانک مسکن استان ایلام صورت گرفت:

مشارکت در ساخت 1600واحد با پرداخت 590میلیارد ریال تسهیلات

با توجه به شرایط منطقه ای، نیاز مبرم به یک برنامه ریزی هدفمند و کلی جهت دستیابی به اهداف و خدمت به مردم محروم منطقه احساس می شد که نهایتا با تلاش همکاران مدیریت و شعب بانک مسکن استان ، موفقیت های متعددی در این خصوص مختلف حاصل شد.

به گزارش پایگاه خبری هیبنا حسین عاطف ضمیر در مصاحبه با این خبرگزاری با بیان اینکه بانک مسکن در حوادث غیر مترقبه و پرداخت خسارت به هم وطنان آسیب دیده از این حوادث همیشه پیشقدم بوده اظهار داشت: پس از وقوع سیل  و زلزله در  استان ایلام  از ابتدای مهر ماه 96تا پایان اردیبهشت 99 بالغ بر 7هزار و 324فقره تسهیلات به مبلغ 575میلیارد و 50میلیون ریال پرداخت  نمودیم.

ایشان این میزان پرداختی را نشان از حس مسیولیت پذیری و انجام خدمت رسانی دولت و بانک مسکن به عنوان بازوی توانمند دولت در بخش مسکن به مردم شریف استان ایلام دانست.

عاطف ضمیر در بخش دوم سخنان خود به تسهیلات پرداختی بانک مسکن استان در بخش های مختلف اشاره و بیان داشت : از ابتدای نیمه دوم سال 96 تاکنون 590میلیارد ریال تسهیلات پرداختی  جهت مشارکت در ساخت 1600واحد داشته ایم که خیلی از این واحدها در سال جاری و سال 1400به بهره برداری خواهند رسیدو به تعادل سازی قیمت مسکن کمک خواهند نمود.

وی با بیان اینکه 90درصد تسهیلات پرداختی بانک مسکن در حوزه مسکن می باشد اظهار داشت: در سایر بخشها از جمله خود اشتغالی ، قرض الحسنه ازدواج، بخش تجاری نیز فعالیت عمده ای صورت دادایم که می توان که از این میزان یکهزار و 155فقره تسهیلات بافت فرسوده به مبلغ 462میلیارد ، 900فقره تسهیلا ت روستایی به مبلغ 270میلیارد ریال،  520فقره تسهیلات به مبلغ 328میلیارد و 465میلیون ریال، پرداخت 29فقره تسهیلات اشتغالزایی بهزیستی به مبلغ 11میلیاردو 300میلیون ریال ،پرداخت 182فقره تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد به مبلغ 47میلیارد ریال 663فقره، پرداخت تسهیلا ت نیروی انتظامی به مبلغ 297میلیارد و 350میلون ریال و 721فقره تسهیلات ازدواجی به مبلغ 161میلیارد و 40میلیون ریال  ذکر کرد.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم تسهیلات پرداختی در بخش مسکن کشور مربوط به بانک مسکن می باشد تاکید نمود: بانک مسکن همواره در طرح ها و اقدامات ملی پیشقدم بودکه اجرای طرح بزرگ مسکن مهر ، مشارکت در پرداخت تسهیلات حوادث طبیعی و اخیرا نیز طرح بزرگ اقدام ملی ذکر کرد که بر مبنای آن تامین اعتبار 400هزار واحد در کشور بر عهده بانک مسکن است که در نظر است مجوز خوبی برای ساخت مسکن در استان گرفته شود که مطمینا باعث کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

ایشان هم چنین به  مشارکت درساخت مدرسه شش کلاسه شهدای بانک مسکن در شهرستان لومار طی سال 98اشاره و گفت: برای ساخت این مدرسه  با زیر بنای 1020متر مربع  اعتباری بالغ بر4میلیارد و242میلیون ریال از محل حساب های قرض الحسنه تخیصص یافته  است.  

مدیر شعب استان هم چنین به طرح های  مختلف بانک  نظیر حساب ممتازبا نرخ سود عالی اشاره و افزود: در این طرح متقاضیان می توانند با سپرده گذاری در این حساب ضمن برخورداری از مزایا و دریافت بالاترین سود ماه شمار سیستم بانکی ، در بحث ساخت و ساز نیز با فروش یا استفاده از اوراق مشارکت داشته باشند.

آخرین بروزرسانی 1399/4/9