تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مدیر شعب استان:

نشست روشنگری مقابله با آسیب های ماهواره برگزار شد

نشست روشنگری مقابله با آسیب های ماهواره با حضور مدیر شعب استان ،همکاران شعب شهرستان ایلام وکارکنان مدیریت در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.
نشست روشنگری مقابله با آسیب های ماهواره با حضور  مدیر شعب استان ،همکاران شعب شهرستان ایلام وکارکنان مدیریت در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.
در این همایش که به همت پایگاه مقاومت بسیج بانک مسکن و به منظور آگاه سازی همکاران نسبت به آسیبهای ماهواره  برگزار شده بودآقای  انصاریان-مدرس دوره و از اساتید دانشگاه های ایلام به بررسی ماهواره ،پیامدها وآسیب های آن پرداخت.
وی با اشاره به پیشرفت روز افزون رسانه های ارتباطی دیداری وشنیداری ،ماهواره را یک رسانه گرم دانست که با ورود به کانون جامعه وخانواده ،باعث ترویج باورها ،ارزش ها وانتظارات جدیدی شده است.
انصاریان هدف اصلی کشورهای غربی از دسترسی مردم به برنامه های ماهواره ای را انقطاع یا گسست نسل ها ودر واقع فروپاشی خانواده دانست.
وی با اشاره به اینکه در تمامی کشورهای دنیا هزینه نمایش ماهواره توسط مردم و بینندگان پرداخت می شود افزود: کشورهای غربی بدون هیچ گونه هزینه نظامی ، آهسته وبی سروصدا در جامعه های اسلامی نفوذ پیدا کرده اند و با پرداخت تمامی هزینه های این ماهواره ها و تولید فیلم ها و سریالهای پرهزینه سعی دارند با هدف قرار دادن نوجوانان وجوانان ،اختلافات، حرمت شکنی ، تنش و درگیری را در بین خانواده ها فراگیر نمایندتا به اهداف خود برسند.
وی ایجاد اختلاف و افزایش طلاق در بین خانواده ها،خصوصاً قشر جوانان ،مصرف گرایی ،ترویج مد و مدگرایی، بی بند وباری وترویج خشونت را در مهم ترین تاثیرات مخرب ماهواره برجامعه و خانواده ذکر کرد. 
انصاریان اطلاع رسانی مناسب ،ساخت فیلم ها وسریالهای مناسب توسط صدا وسیما ،آگاه سازی و آموزه های مناسب به خانواده ها در خصوص اثرات مخرب ماهواره ،نظارت پدر ومادر بر رفتار فرزندان، تعاملات وارتباطات دوستانه اعضا خانواده باهم ،ساخت وایجاد مراکز تفریحی و فرهنگی توسط نهادهای دولتی را از مهمتترین راهکارهای  حذف ماهواره و جلوگیری از بروز مشکلات آن دانست.
در ادامه این نشست همکاران به بیان دیدگاههای خود در خصوص علل گرایش مردم به ماهواره پرداختند و عدم برنامه سازی مناسب  توسط صدا وسیما ،عدم ایجاد مراکز فرهنگی و مکانهای ورزشی ،عدم اشتغال  وجذابیت فیلم ها و سریالهای ماهواره برای قشرهای مختلف سنی را از مهم ترین علل  گرایش مردم به ماهواره ذکر کردند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/4