تازه های اخبار تازه های اخبار

به مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت:

از همكاران فرزند شهيد مديريت استان ايلام تقدير شد

از همكاران فرزند شهيد مديريت استان ايلام تقدير شد

تقدير، ارزش گذاري و تكريم خانواده شهداء بايد  به عنوان يك وظيفه ملي در جامعه نهادينه شود.

حسين عاطف ضمير مدير شعب استان ايلام در مراسمي كه به مناسبت هفته دفاع مقدس و تجليل ازهمكاران  فرزندشهيد برگزار شد با بيان مطلب فوق افزود:شهداء با فدا كردن جان خود عزت ، عظمت و استقلال را به ما هديه دادند و كمترين كار براي آنان ، تقدير و تجليل از خانواده هايي است كه رنج نبودن آنان را لمس كردند.

ايشان با تاكيد بر اينكه تقدير، ارزش گذاري و تكريم خانواده شهداء بايد به عنوان يك وظيفه ملي در جامعه نهادينه شود  تصريح كرد: شهداء آبروي نظام و ايران بوده و هستند و بايد با تجليل از خانواد هاي بزرگ آنان به نوعي قدردان اين عزيزان باشيم .

مدير شعب استان با بيان اينكه جنگ تحميلي با هدف بر انداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي آغاز و در شرايط نابرابر بر ملت ما تحميل شد افزود: غيرتمندي و پايداري شهداء و جانبازان وايثارگران بستري را فراهم نمودندكه باعث شكل گيري فرهنگ ايثار و شهادت در جهان شد.

در ادامه اين مراسم  حشمت كاكي معاون مدير شعب استان در سخناني با تبريك هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ و آثار آن روايتي است ديدني و شنيدني كه هر زمان به مسئله جنگ و جانفشاني و روحيات شهداء آشنا مي شويد ،به لايه هاي پنهان جنگ و رشادتها و پايمرديهاي رزمندگان پي مي بريد.

معاون مدير شعب استان افزود:تقدير از خانواده محترم شهداء يك بعد قضيه است ولي معرفي صحيح حوادث و اتفاقات جنگ و فرهنگ ايثار و شهادت بعد ديگر مسئله است كه بايد در اين خصوص فرهنگ سازي شود.

در ادامه اين ديدار هداياي به رسم يادبود به همكاران فرزند شهيد اهداء و از آنان تجليل شد.

 لازم به ذكر است استان ايلام 425 كيلومتر مرز مشترك با كشور عراق  دارد كه بارها طي جنگ تحميلي هشت ساله عراق عليه ايران مورد هجوم دشمن قرار گرفت و عملياتهاي متعددي نظير ضربت ذالفقار، فتح المبين، محرم، والفجر1و3و5و6، كربلاي 1،عاشورا، نصر 2و6، عاشورا 2 و قدس 3 در محدوده اين استان انجام گرفت.

هم چنين اين استان در طول جنگ 16بار مورد حمله شيميايي و 147بار مورد حمله هوايي قرار گرفت و 2890شهيد و 313 آزاده و 10224نفر جانباز تقديم انقلاب اسلامي نموده است.

آخرین بروزرسانی 1399/10/14