تازه های اخبار تازه های اخبار

باحضور مجتمع سازان و شرکت های پیمانکاری

اولین نشست تخصصی بخش مسکن و ساختمان استان ایلام برگزار شد

درنشست مدیریت استان ایلام با مجتع سازان و شرکت های پیمانکاری بخش مسکن و ساختمان ، جعفر قیصر زاده – معاون مدیر شعب استان – به نقش موثر بانک مسکن در جهت رفع نیازهای مردم و توسعه زیر بنایی اقتصاد کشور اشاره کرد.
در این نشست که در محل سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد قیصر زاده - معاون مدیر شعب استان با بیان اینکه بانک مسکن همواره در تلاش بوده تا با بهره گیری از دانش های نوین و  شرایط و مقتضیات روز کشور ، بیشترین خدمات را به مردم جامعه ارایه نماید افزود: بازار مسکن یکی از مهمترین موضوعاتی است که همواره مورد توجه کارشناسان ، صاحبنظران و مسیولین کشور بوده که در این خصوص مدیران عالی بانک مسکن نیز با یک نگاه جدید به بحث مسکن ،تحولات و تغییراتی را در نحوه ارایه خدمتی جدید ایجاد نموده اند که امیدوارم با تعامل و ارتباط دوسویه با جامعه مجتمع سازان و شرکت های پیمانکاری  بتوانیم رونقی به این بخش بدهیم.
معاون مدیر شعب استان رونق گرفتن بازار مسکن را بدلیل ارتباط قوی با سایر بخش های اقتصادی بسیار مهم ارزیابی نمود و تصریح کرد: رونق بخش مسکن در واقع باعث رونق سایر بخش های اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و موجب شکوفایی جامعه خواهد شد.
ایشان در ادامه به سیاست های جدید بانک مسکن و نحوه تعامل با بخش های مختلف مرتبط با مسکن اشاره و افزود: با توجه به دیدگاه مدیران عالی بانک ، بازار مسکن در حال حاضر نیازمند دسترسی آسان فعالان این بخش به منابع مالی دراز مدت است تا بتوانند با یک برنامه ریزی مناسب ، جوابگوی نیازهای مردم باشند.
وی گفت:در چنین شرایطی فراهم نمودن بستر لازم جهت گسترش بازار سرمایه و تامین منابع مالی در بازار مسکن  می تواند همانند یک موتور محرک باعث بحرکت در آمدن چرخهای این صنعت گردد که برنامه و طرح های جدید  بانک مسکن در واقع همان موتور محرک است.
جعفر قیصر زاده - معاون مدیر شعب استان - دعوت ازفعالان بخش مسکن و ساختمان استان را ایجاد پلی ارتباطی بین بانک و مردم جهت تحقق تامین مسکن گروههای متوسط و کم درآمد جامعه دانست .
وی اظهار امیدواری کرد تا با مشارکت همدیگر و استفاده از نظرات یکدیگر بزرگترین نیاز مردم تامین گردد.
در ادامه این مراسم  بابک کرمی- رییس شعبه مرکزی ایلام به بررسی طرح تضمین معاملات فروش اقساطی و نحوه تعامل با مجتمع سازان و انبوه سازان پرداخت و اظهار داشت: این جلسه به منظور استفاده ازنظرات شما برگزار گردیده تا با استفاده از هم اندیشی و پیشنهادات و نظرات شما بتوانیم در بخش مسکن که از مهمترین اولویت های اقتصادی و سیاستی دولت است تحرکی در استان ایجاد نماییم.
وی به خدمات جدید بانک مسکن در سال جاری اشاره و بیان داشت: بانک مسکن در سال جاری خدماتی ارایه می دهد که خیلی فراتر از خدماتی است که سایر بانکها اریه می نمایند.
 مهدی جمالوندی - رییس دایره فناوری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کل تسهیلات پرداختی شبکه بانکی استان ایلام در بخش مسکن 14هزار و 75میلیارد ریال می باشدگفت: 63درصد از این میزان تسهیلات پرداختی به مبلغ 8هزار و 828میلیارد توسط بانک مسکن استان ایلام پرداخت شده که بیشترین میزان تسهیلات پرداختی در استان می باشد.
وی با بیان اینکه بزرگترین تامین کننده  مالی مسکن کشور و استان ،بانک مسکن می باشد اظهار داشت: بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی توسعه ای ،صرفا در پی اجرای دستورات دولت در بخش مسکن می باشد و با توجه به برنامه جدید ،بانک مسکن از این به بعد بصورت تخصصی تر ، با جزییات بیشتر و با دست بازتر در بخش مسکن در خدمت فعالان بخش مسکن خواهد بود.
جمالوندی موتور محرک اقتصاد استان را بخش مسکن دانست و  به دوران طلایی مسکن طی سالهای 82الی 84 اشاره وتصریح کرد: بانک مسکن از طریق سیاستهای باز واجرای طرح هایی نظیرتضمین معاملات و حساب امانی ، نیازهای فعالان بخش مسکن را تامین تا مجددارونق لازم به این بخش برگردد.
رییس دایره فناوری مدیریت در ادامه به بیان محاسن  خدمات بانک مسکن در بخش بانکداری الکترونیک اشاره و از آمادگی کامل بانک مسکن جهت ارایه  خدمات مورد نظر فعالان بخش مسکن و ساختمان خبر داد.
 در ادامه مراسم چند نفر از فعالان بخش مسکن و ساختمان به بیان دیدگاه های خود پرداختندو ضمن انتقاد از عملکرد دستگاهها و شرکت های خدمات رسان دربخش مسکن، خواستار مشارکت و همراهی این دستگاهها با بانک مسکن جهت تسریع در روند اجرای کار شدند
آخرین بروزرسانی 1395/7/4