تازه های اخبار تازه های اخبار

در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان ایلام عنوان شد:

کاهش نرخ سود وشرایط جدید پرداخت تسهیلات بانک مسکن

به منظور اطلاع رسانی رسانی به عموم مردم در خصوص شرایط جدید پرداخت تسهیلات و کاهش 2 درصدی نرخ سودحساب های سه گانه صندوق پس انداز مسکن، نشست مطبوعاتی با حضور نمایندگان مطبوعات محلی استان و صداو سیمای مرکز ایلام برگزار شد.
در این نشست  صید محمد نصرالهی - مدیر شعب استان ایلام - در سخنانی به  وضعیت جدید نظام بانکی اشاره وبا ارایه گزارشی از عملکرد مدیریت طی سه ماهه اول سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه در سال 94 ، میزان تسهیلات پرداختی این مدیریت در بخش عقود مشارکتی طی سه ماهه اول سال 1395 را 92میلیارد و 350 میلیون ریال عنوان کرد که نسبت به دوره ی مشابه در سال قبل مبلغ91 میلیارد و 760 میلیون ریال رشد داشته است.
وی با ذکر اینکه میزان تسهیلات پرداختی  عقود مبادله ای سال گذشته این مدیریت 120میلون ریال بوده اظهار داشت: تسهیلات پرداختی مدیریت در همین بخش و طی سه ماهه نخست بالغ بر 6میلیارد و 880 میلیون ریال می باشد که نسبت به دوره مشابه در سال قبل بالغ بر 6 میلیاردو 760 میلیون ریال رشد را نشان می دهد.
نصرالهی کل تسهیلات پرداختی بدون سپرده طی سه ماهه اول سال 95 بالغ بر 102 میلیارد و 810 میلیون ریال ذکرکرد و گفت:این میزان تسهیلات پرداختی نسبت به سه ماهه اول سال 94، بالغ بر 102 میلیارد و و100 میلیون ریال رشد را نشان می دهد
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سقف و شرایط دریافت تسهیلات اعطایی مسکن(خرید یا ساخت واحد مسکونی) از محل اوراق گواهی حق تقدم به زوجین اشاره وسقف این تسهیلات رادر مرکز استان  به ازای هر نفر 400میلیون ریال و مجموع مبلغ 800 میلیون ریال عنوان کرد.
 پرداخت تسهیلات از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به زوجین و اعطای تسهیلات صندوق مسکن یکم به زوجین در بافتهای فرسوده شهری بدون الزام به خانه اولی بودن متقاضی از دیگر مواردی بود که مدیر شعب استان به آنها اشاره نمود.
مدیر شعب استان در ادامه این نشست مطبوعاتی به مصوبه اخیر هییت مدیره بانک مسکن به تاریخ 31/3/95در خصوص کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به میزان2درصد کاهش  اشاره و اظهار داشت : با توجه به رسالت بانک مسکن در خصوص تامین مسکن مردم ودر راستای اجرای سیاست های پولی و اعتباری نظام بانکی کشور، بانک مسکن به صورت داوطلبانه نرخ های مصوب خود را در این بخش از 13درصد  به 11درصد  کاهش داده است .
ایشان سقف تسهیلات پرداختی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در حال حاضر برای شهر ایلام 600 میلیون ریال و سایر شهرهای استان 400 میلیون ریال عنوان و.شرط استفاده ازاین تسهیلات را خانه اولی بودن و داشتن درآمد مستقل ذکر کرد.
 پرداخت تسهیلات مشارکت بدون محدودیت طرح عید تا عید، کاهش نرخ سود در بخش های مختلف عقود مشارکتی و مبادله ای ، نرخ سودتسهیلات فروش اقساطی مسکن، جعاله تعمیر مسکن،  انواع حساب های تعهدی مسکن،پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی بدون حفظ رسوب ،حساب ممتاز و...از دیگر مواردی بود که در این نشست ارایه شد. 
نصرالهی مدیر شعب استان در بخش دوم سخنان خود به  موفقیت های مدیریت استان در بخش مسکن مهر اشاره و اظهار داشت:استان ایلام همواره در زمینه مسکن مهر بسیار موفق عمل نموده وبه طوری که بارها در بحث های مختلف طرح مسکن مهر به عنوان الگو ونمونه در سطح کشور  مورد تقدیر وزیر راه و شهرسازی ، استاندار و مدیران بانک مسکن قرار گرفته بود . 
وی همچنین یکی از دستاوردها و خدمات ارزنده دولت که با همکاری و همراهی بانک مسکن انجام شد را مقاوم سازی مسکن روستایی دانست که هر چند مشکلاتی در اجرای طرح وجود داشت ولی با تعامل و تلاش مسیولان استان این مشکلات برطرف و بانک مسکن با آمادگی و مشارکت همه جانبه موفق به اجرای این طرح نیز گردید.
مدیر شعب سپس به  عملکرد مدیریت استان در بخش مسکن مهر اشاره و اظهار داشت : در بخش ساخت مسکن مهر شهرهای زیر 25000 نفر به 4743 واحدتسهیلات پرداخت گردیده که از این تعداد 4268واحد فروش اقساطی گردیده و 475 واحد باقی مانده نیز در مرحله فروش اقساطی قرار دارند.
وی سهیمه استان در بخش  مسکن روستایی را 4901 واحد ذکر کرد که از این تعداد  4838 واحد فروش اقساطی شده و 63 واحد باقیمانده نیزدر مرحله فروش اقساطی قرار دارند . 
نصرالهی تعداد واحدهای معرفی شده به بانک مسکن استان ایلام در شهرهای بالای 25000 نفر را 10742 واحد دانست و گفت: از این تعداد، 6515 فروش اقساطی شده و 4227واحد باقیمانده نیز در مرحله فروش اقساطی قرار دارند که نیاز به مشارکت و همراهی متقاضیان این واحدها دارد.
نصرالهی تصریح کرد: در مجموع برای ساخت و تکمیل 20862واحد، تسهیلات مسکن مهر پرداخت گردیده که از این تعداد ، تا کنون 16200واحد فروش اقساطی شده و تعداد4662 واحد باقیمانده  که با دعوت از مردم در نظر داریم در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف این واحدها نیز اقدام نماییم.
در پایان این جلسه خبرنگاران  مطبوعات محلی استان به طرح پرسش هایی در خصوص خدمات، شرایط و مسایل بانک مسکن  پرداختند که  پاسخ لازم توسط مدیر شعب استان ارایه شد.
آخرین بروزرسانی 1395/7/4