تازه های اخبار تازه های اخبار

در مدیریت اصفهان صورت گرفت

دیدار مدیر شعب با نماینده ولی فقیه در استان

مهدی بلوچی مدیر منطقه به اتفاق معاون مالی وفناوری مدیریت ،مسیول حوزه حراست،فرمانده پایگاه بسیج،تنی چند از رؤسا و کارشناسان دوایر با با حضرت آیه اله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه شهراصفهان دیدار کردند.
در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ضمن تشکر و قدردانی از حضور کارکنان بانک مسکن و تبریک اعیاد مذهبی ماههای رجب وشعبان گفت : اگر اقتصاد اسلام پیاده شود قضیه معیشت و مسکن مردم حل شدنی است و در سال های اخیر انصافاً از بانک مسکن می توان به عنوان یکی از بانکهای اسلامی نامبرد که براساس موازین شرعی و عقود اسلامی به صورت صحیح و سالم به ارایه خدمت و فعالیت می پردازد و این قابل تقدیر است.
امام جمعه اصفهان با تاکید بر خدمت به مردم افزود : اصل کار شما مقدس است و کار در بانک معامله با خداست و در همه امور باید خدا راناظر براعمال و کردار خود دانست چرا که گشودن یک گره از مشکلات مردم بالاتر از طواف کعبه است
آیت اله طباطبایی نژاد در ادامه با اشاره به فرموده حضرت امام (ره) که فرمودند هیچ کس نباید بدون سرپناه باشد و دولت و حکومت باید تسهیلات ایجاد نماید اظهار داشت بانک مسکن به عنوان یکی از معتبرترین و خوشنام ترین بانکهای دولتی، در چندسال اخیر بانک انصافاً خوب و جهادی خدمت کرده است.
امام جمعه اصفهان افزود: توسعه بانکها و مؤسسات به ضرر مصالح کشور است و نباید هر کس با اصل 44 تفسیر به رای خود برخورد نماید.
وی ضمن توصیه به موسسات و بانکهای خصوصی در رابطه با در نظر گرفتن منافع مردم فرمود: هنوز اعتماد مردم نسبت به بانکهای دولتی بیشتر است و دولت باید ضمن یکسان سازی نرخ سود سپرده های تمامی موسسات مالی، راههای مصرف وجوه نقد را هدایت و راهنمایی کرده و در جاهایی که ارزش افزوده دارد سرمایه گذاری نماید.
ایشان در ادامه از مزایای بانکهای دولتی همچون بانک مسکن را در نظر گرفتن انتفاع و مصالح مردم دانست و افزود هر چقدر منابع بانکهای دولتی و بانکهایی که دولت برآنها احاطه دارد بیشتر باشد هم تسهیلات بیشتری با شرایط مناسب به مردم پرداخت می شود و هم از فسادهایی همچون احتکار، پولشویی و تورم جلوگیری بعمل می آید.
امام جمعه شهر اصفهان ضمن مؤثر دانستن اعتبار سنجی قبل از پرداخت تسهیلات در بازپرداخت آن تاکید کرد و اظهار داشت : باید در راستای حمایت از تولید کنندگان وسرمایه گذاران تلاش نمود و مشکلات و موانع آنها را برطرف کرد.
آیت اله طباطبایی نژاد در پایان بیانات خود ضمن تقدیر مجدد از فعالیتها و خدمات کارکنان بانک مسکن برای این بانک آرزوی توفیق خدمت بیشتر به مردم نمود و اظهار داشت : سعی کنید در مرز موازین اسلام و در جهت منافع کشور و رونق چرخه تولید حرکت نمایید.
گفتنی است در ابتدای این دیدار مهدی بلوچی با ارایه تاریخچه ای از بانک مسکن و افتخار 76 سال خدمتگزاری بصورت تخصصی در بخش مسکن و پرداخت انواع تسهیلات به قشرهای مختلف به ویژه اقشار متوسط و کم درآمد گفت : بانک مسکن دراستان اصفهان به لطف خدا توانسته است تا به امروز 33هزار میلیارد ریال تسهیلات دربخش مسکن مهر پرداخت نماید که این تسهیلات به ساخت بیش از 150 هزار واحد مسکونی منجر گردیده است .
وی در ادامه نفسِ کار تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و کسانی که روزی آرزوی خانه دار شدن را داشتن را مطلوب و خوب توصیف کرد و گفت : همه ما با توجه به وجود برخی مشکلات و نواقص ، به مسکن مهر به چشم یک طرح مقدس نگاه میکنیم که افتخارش تنها نصیب بانک مسکن شده است.
مدیراصفهان در ادامه افزود: بخش مسکن و ساختمان با 170 بخش پسین وپیشین در ارتباط بوده و رونق آن منجر به رونق اشتغال در کشور میگردد.
بلوچی با اشاره به پرداخت تسهیلات در بخش های دیگر همچون اشتغال ، ازدواج و ... اظهار داشت : بانک مسکن یکی از معدود بانکهایی است که عقود اسلامی را بطور دقیق و واقعی و بر مبنای دستورالعمل های بانکداری بدون ربا و با نظارت دایمی اجرا می نماید و به همین منظور لازم است تا در جهت رونق بیشتر در ساخت وساز و پرداخت تسهیلات بیشتر به اقشار مردم، تسهیلات گیرندگان قبلی اقساط خود رابطور منظم و به موقع پرداخت نمایند .
وی در پایان تذکر ایمه جمعه درخصوص پرداخت به موقع اقساط تسهیلات بانکی و مسکن مهر را در نمازهای جمعه خواستار شد و تصریح کرد : براساس اعلام نهادهای نظارتی بانک مسکن سالم ترین بانک در چند سال اخیر اعلام شده است و با توجه به حجم عظیم کار، اعتقاد داریم این افتخار و موفقیت به جهت دعای مردمی است که از طریق این بانک خانه دار شده اند
گفتنی است یک جلد کلام اله مجید از سوی مدیر منطقه به امام جمعه اصفهان اهدا شد.
آخرین بروزرسانی 1394/11/18