تازه های اخبار تازه های اخبار

در میزگرد ی با حضورکارکنان موفق تشریح شد

دلایل موفقیت کارکنان مدیریت خراسان رضوی در آزمون سنجش اطلاعات شغلی

موفقیت چشمگیر کارکنان مدیریت خراسان رضوی در آزمون سنجش اطلاعات شغلی سال 1392


آزمون سنجش شغلی بانک که از سال 1387 توسط اداره کل آموزش برگزار می گردد و رویکردی جدید در حوزه بانکداری است که بی شک اهداف متعددی را از جمله سوق دادن کارکنان به مراجعه و مطالعه بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک ، شناسایی کارکنان نخبه، ارزیابی اثربخشی دوره های آموزشی و مهارت های کارکنان و... را دنبال می کند. در خراسان رضوی نیز این آزمون در سال 92 با حضور 144 نفر از رؤسا و معاونان ،‌76 نفر از پایوران و 299 نفر از متصدیان امور بانکی شعب و مدیریت برگزار شد.
در سال گذشته این مدیریت موفق شد با تلاش و کوشش کارکنان در سطح استان و کشور رتبه های مطلوبی را به نمایش بگذارد که نام چهار نفر از کارکنان خود را که دارای رتبه برتر استانی و کشوری بودند در فهرست برگزیدگان خود جای داد. از این رو در میزگردی را با حضور غلامرضا زنده طلب ،‌ محمدهادی معتمدی، جواد شکاری و احمد لطفی که منتخبین آزمون سال 1392 می باشند را ترتیب داده ایم که از نظرتان می گذرد.

 
 
 
 
 
 
 
* غلامرضا زنده طلب یکی از همکاران موفق در آزمون سنجش اطلاعات شغلی در رده رؤسا و معاونین شعب است که در آزمون شغلی سال 92 رتبه اول استانی و ششم کشوری را کسب کرده است و در سال های 1388 و 1391 نیز رتبه اول استانی را کسب نموده است. وی دارای مدرک کارشناسی حسابداری است و در سال 73 به استخدام بانک درآمده و در حال حاضر رییس شعبه درجه1 الف بلوار خیام مشهد است.
 
 
 
 
 
 
 
 
* محمدهادی معتمدی از جمله کارکنان مدیریت شعب خراسان رضوی است که در آزمون سنجش اطلاعات شغلی سال 92 در رده پایوران در استان توانست رتبه اول استانی و چهارم کشوری را کسب نماید. وی که دارای مدرک کارشناسی حسابداری است و از سال 1380 به استخدام بانک درآمده و در حال حاضر معاون دایره امور اعتباری مدیریت شعب می باشد. وی در آزمون های سال 1387 ، 1388 و 1390 توانست رتبه اول را در رده پایوران در بین شعب استان کسب نماید و همچنین در بین مدیریت های کشور نیز در سال 87 13حایز رتبه سوم کشوری و در سال 90 13حایز رتبه اول کشوری شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
* جواد شکاری از سال 1386 به استخدام بانک درآمده است. وی دارای مدرک کارشناسی ریاضی کاربردی می باشد و در حال حاضر به عنوان متصدی امور بانکی ارشد در شعبه سناباد مشهد مشغول به فعالیت است. وی در آزمون سنجش اطلاعات شغلی سال 92 در رده متصدیان امور بانکی در استان خراسان رضوی رتبه اول استانی و هشتم کشوری را کسب نموده است. همچنین در آزمون سال 91 حایز مقام اول استانی و سوم کشوری شد.
* احمد لطفی یکی از همکاران موفق در آزمون سنجش اطلاعات شغلی سال 92 در رده متصدیان امور بانکی است که حایز رتبه دوم استانی و 21 کشوری شده است. وی از سال 1386 به استخدام بانک درآمده و دارای مدرک کارشناسی حسابداری می باشد و در حال حاضر در شعبه فریمان مشغول به خدمت است.

زنده طلب :

بنده هنوز خود را به عنوان فردی موفق نمی دانم و امیدوارم بتوانم در سالهای آتی با تلاش بیشتر در رده رؤسا و معاونان موفق به کسب رتبه اول کشوری شوم ولی دلایلی که این آزمون برای من دارای اهمیت می باشد عبارتست از توجه به پیام مدیر عامل محترم بانک که همواره بر ارتقای سطح علمی کارکنان تاکید دارند، اهمیت دادن مدیران ارشد بانک به آزمون های سنجش شغلی، علاقه مندی به سازمان و تعصب سازمانی برای خدمت رسانی بهتر ، فراهم بودن بستر مناسب ارتقای علمی توسط بانک و مسؤولین ذیربط و تلاش در جهت کسب دانش کافی و تسلط بر همه جوانب بانک به منظور موفقیت در سمت مسیول شعبه.

معتمدی :

پاسخگویی به سوالات همکاران را به عنوان یکی از مهمترین دلایل ارتقای دانش بانکی خود و به دنبال آن کسب موفقیت در این آزمون می دانم چون برای پاسخگویی مطلوب و بهینه به سؤالات همکاران و مشتریان نیازمند مطالعه مستمر بخشنامه ها و دستورالعمل ها هستم.

شکاری :

مطالعه مستمر و مداوم بخشنامه های بانکی و همچنین استفاده از منابعی که بانک در اختیار همکاران قرار می دهد از عوامل مهم در موفقیت اینجانب می باشد.

لطفی:

علل موفقیت من علاقه زیاد به کار بانک و پاسخگویی صحیح و سریع به مشتریان بانک است که این امر با مطالعه روزانه بخشنامه های بانک و رفع ابهامات مربوطه از طریق تماس با همکاران باتجربه مدیریت و شعب استان میسر گردیده است.

همچنین توجه خاص مسیولین شعبی که در خدمت آن ها بوده ام به جهت اطمینان به اینجانب در زمینه محول نمودن برخی از کارها به منظور آشنایی عملی با نحوه انجام ، در یادگیری بهتر مطالب و کسب موفقیت در آزمون کمک بسیار شایانی نموده است.

زنده طلب :

متاسفانه به علت مشغله کاری و حجم بالای کارهای روزمره نمی توانم برای شرکت در آزمون مطالعه برنامه ریزی شده ای داشته باشم و بخشنامه ها را فقط در هنگام وصول در شعبه بررسی و مطالعه می کنم.

معتمدی :

من اغلب به داشته های خود بسنده می کنم و در برخی از موارد منابع خارج از کار اجرایی را نیز مطالعه می کنم.

شکاری :

از آنجایی که منابع و سوال هایی که در آزمون مطرح می شود لزوماً در رابطه کاری بنده نمی باشد لذا تنها نمی توانم به داشته های قبلی خود بسنده کنم و نیازمند مطالعه منابع جدید هستم.

لطفی :

من به داشته های خود بسنده می کنم و با برنامه ریزی قبلی در آزمون شرکت نکرده ام چون به جهت پاسخگویی صحیح به مشتریان در ارتباط با خدمات بانک مطالعه مستمر دارم.

زنده طلب :

با توجه به اینکه عملیات بانکی با اقدام عملی در ذهن ما نقش می بندد ، بنابراین فقط با مطالعه تیوری بخش هایی که کار اجرایی در بانک انجام نداده ام مطمیناً نمی توانم در پاسخگویی به سؤالات موفق عمل کنم.

معتمدی :

بنده برای پاسخگویی صحیح به سؤالات غیر مرتبط با حوزه کاری خود اقدام به مطالعه موردی و آشنایی کلی با دستورالعمل های خاص آن مباحث می کنم.

شکاری :

در پاسخ دادن به اینگونه سوالات منابعی را که بانک قبل از آزمون در اختیار همکاران قرار می دهد مطالعه می کنم و همچنین از اطلاعات همکارانی که در این زمینه ها مشغول به خدمت می باشند استفاده می کنم.

لطفی :

در زمینه مطالب بانکی حتی مواردی که به حوزه کاری من مربوط نمی باشد مطالعه مستمر داشته و دارم و این امر باعث جوابگویی بهتر به سوالات مطروحه در بخش های مختلف از جمله ارزی می گردد.

گفتنی است در خاتمه همکاران پیشنهاداتی را از جمله برگزاری آزمون هر ساله در سالروز تاسیس بانک ، اعلام منابع سوالات و زمان برگزاری آزمون به همکاران یک ماه قبل از تاریخ برگزاری و جداسازی سوالات رده متصدیان امور بانکی به دو بخش خدمات بانکی و اعتباری را ارایه دادند.

آخرین بروزرسانی 1394/5/4