تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب خراسان رضوی خواستار شد:

ضرورت تلاش مستمر برای تحقق اهداف در سال عزم ملی و مدیریت جهادی

مدیر شعب استان خراسان رضوی در نشستی که به منظور بررسی موارد پیشنهادی و با هدف افزایش جذب منابع و کاهش وصول مطالبات برگزار شد ،گفت:در سال جدید کارکنان باید با فکر و انگیزه نو فعالیت کنند تا بتوانند با تلاش مستمر ،اهداف سازمان را محقق سازند.

مرتضی صالحی مدیر شعب استان، در این نشست که با حضور ‌معاونان مدیریت،‌ روسای حوزه ناظر جنوب خراسان، حوزه حراست، شعبه مرکزی مشهد، دایره حقوقی و وصول مطالبات و کارشناس بازاریابی برگزار شدگفت: در بانک باید با یک عزم ملی و مدیریت جهادی هماهنگی لازم بین کارکنان شعب و ستاد ایجاد شود.

وی همچنین اظهار داشت : در سال گذشته برنامه ریزی به گونه ای انجام شد که همکاران از نظر روحی و فکری ، ‌آمادگی انجام کار تیمی را داشته باشندو از هم اکنون باید برنامه ریزی دقیقی در جهت جذب منابع و وصول مطالبات معوق متناسب با سایر مدیریت های کشور داشته باشیم.

وی افزود:ما برای تحول در هر کاری نیازمند روحیه جهادی هستیم و موفقیت زمانی بدست می آید که همه همکاران مجموعه یگانه باشند و هرجا تیم سازی شکل گرفته و کار به صورت تیمی و گروهی انجام پذیرفته موفقیت نیز حاصل شده است.

مدیر شعب استان گفت: در شرایط کنونی ، وضعیت بانک به گونه ای است که تمام ابزارهایی را که لازم داشته ایم در اختیار ما قرار گرفته است و هم اکنون همکاران باید با تلاش و کوشش مضاعف پاسخگوی نیازهای بانک باشند.

صالحی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: کارکنانشعب بیشتر از ابزارهای بانک برای دستیابی به اهداف بانک نقش تعیین کننده دارند و ضرورت دارد شرایط بانک را به صورت صریح و شفاف برای آنان تشریح کنیم و متناسب با شرایط کنونی بانک از همکاران بخواهیم تا دیدگاهایشان را را تغییر دهند.

وی جذب منابع و وصول مطالبات را از اولویت های مهم بانک دانست و خاطرنشان کرد: برای افزایش جذب منابع و کاهش وصول مطالبات ضرورت دارد شعب استان گروه بندی شود و هر یک از معاونین مدیریت و رییس حوزه حراست به عنوان سرگروه ، عملکرد شعب زیرمجموعه خود را کنترل و پیگیری کنند . صالحی همچنین افزود: باید برای شعب هدف گذاری انجام شود که منابع چند درصد افزایش و مطالبات چند درصد کاهش داشته باشد. مدیر شعب استان کاهش 70 درصدی در عقود مشارکتی و 30 درصدی در بخش عقود مبادله ای و در کل کاهش 50 درصدی مطالبات را به عنوان هدف اعلام کرده و اظهار امیدواری کرد که با توانمندی پرسنل استان این مهم محقق گردد.

صالحی در خاتمه سخنان خود عنوان کرد: در سال جدید همکاران باید با فکر و انگیزه نو فعالیت خود را آغاز نمایند تا بتوانند با تلاش مستمر در راستای تحقق اهداف و خدمت به سازمان حرکت کنند.

در ادامه این نشست ابوالفضل مهران معاون اجرایی مدیریت نیز یکی از مهمترین اولویت های بانک در سال 93 را فروش اقساطی تسهیلات مسکن مهر دانست و خواستار تلاش همکاران در این راستا شد.

سپس مرتضی ناصری معاون اداری و پشتیبانی مدیریت طی سخنانی اظهار داشت : باید شعب مشکلات و موانعی را که دارند و همچنین برنامه ریزی خود را در راستای افزایش جذب منابع و کاهش مطالبات به مدیریت شعب اعلام نمایند. وی افزود : شعب باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که افزایش سپرده را به صورت روزانه در شعبه بررسی نمایند که اگر این امر فرهنگ سازی شود بسیار در موفقیت شعب، مؤثر خواهد بود.

در ادامه این نشست عظیمی رییس حوزه حراست مدیریت به جهت افزایش منابع و کاهش مطالبات پیشنهاداتی را ارایه کرد که از آن جمله می توان به ایجاد فضای رقابتی بین شعب چه در جذب منابع و چه در وصول مطالبات، اطلاع رسانی فعالیت همکاران شاخص در بازاریابی (بازاریابان برتر شعب) از طریق ارسال پیامک به همکاران، اطلاع رسانی فعالیت شعب از طریق ارسال پیامک به رؤسای شعب، فعال نمودن همکاران و ایجاد انگیزه در کارکنان به جهت تلاش هم در جهت جذب منابع هم در بخش وصول مطالبات، استفاده از همکاران بازنشسته فعال و کارآمد در جهت وصول مطالبات در مدیریتاشاره کرد .

سپس محمد پورقربانی رییس حوزه ناظر جنوب خراسان به ارایه نظرات و دیدگاههای خود در این خصوص پرداخت وی درباره انتقال تجربیات کارکنان در شعب گفت: برای موفقیت در کار، بهتر است از تجربیات همکاران موفق استفاده نماییم و از این همکاران بخواهیم تجربیات خودشان را به سایر کارکنان انتقال دهند.

آخرین بروزرسانی 1394/5/4