تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مدیر امور استان ها و مناطق صورت گرفت

افتتاح حوزه ناظر جنوب خراسان رضوی

مراسم افتتاح حوزه ناظر جنوب خراسان رضوی با حضور نریمان جهانبخش مدیر امور مناطق و استان ها ، مرتضی صالحی مدیر شعب استان و معاونین مدیریت و رؤسای 12 شعبه تحت پوشش حوزه در تربت حیدریه برگزار شد.

در این نشست جهانبخش مدیر امور مناطق و استان ها طی سخنانی اظهار داشت:مهمترین دلیل بانک برای ایجاد حوزه ناظر در مدیریتهای شعب این است که استان ها را از نظر نظارتی ، کنترلی، مدیریتی تقویت نماید خصوصاً مدیریت هایی که تعداد بیشتری شعب دارند به همین دلیل ضرورت ایجاد حوزه در بعضی از مدیریت ها در تهران مطرح شد که با موافقت مدیر عامل و اعضای هیات مدیره مجوز افتتاح حوزه ناظر جنوب خراسان صادر گردید و این حوزه با 12 شعبه افتتاح می شود.

وی افزود : بانک با ایجاد حوزه های ناظر ، لایه ای نظارتی ایجاد می کند تا کارها بهتر پیگیری شود و حوزه وظیفه اش تقویت مدیریت است رییس حوزه وظیفه دارد شرح وظایفی را که مشخص گردیده به اطلاع همکاران حوزه برساند تا کارکنان به حیطه وظایف خود به خوبی آگاه شوند و انتظارات بانک را از این منظر تامین کنند.

جهانبخش در ادامه سخنان خود به ویژگی های برتری که بانک مسکن در شبکه بانکی نسبت به سایر بانک ها از دیدگاه مدیر عامل اشاره نمود و اظهار داشت : یکی از این ویژگی ها نیروی انسانی بانک است که یکی از قوت های بانک محسوب می شود، دومین ویژگی برند و سابقه 75 ساله بانک مسکن است که یک سرمایه اجتماعی محسوب می شود که در حال حاضر بانک مسکن در بین مردم از جایگاه بسیار خوبی برخودار است و سومین برتری بانک از دیدگاه دکتر بت شکن نسبت به سایر بانک هانظامات و روش هایی که در بانک شکل گرفته است که مزیتی برای بانک محسوب می شود که بانک را به یک بانک کاربلد تبدیل کرده و در مسایل اقتصادی کشور نیز بسیار اثرگذار است.

مدیر امورمناطق و استان ها اشاره نیز به ماموریت اصلی همکاران در اداره امور مدیریت های شعب ، ستاد مدیریت های استان ها و حوزه داشت و افزود :همه ما وظیفه داریم که شبکه بانک را براساس راهبردهای مدیر عامل بانک سازماندهی و نظم دهیم. امروزه آنچه که مدیریت عالی بانک از شبکه بانکی انتظار دارد جذب منابع است زیرا جذب منابع شریان حیاتی بانک محسوب می شود. وی ادامه داد: در حال حاضر سایز و اندازه بانک ها به تعداد پرسنل یا تعداد شعب نیست بلکه بزرگی بانک ها به میزان دسترسی است که به منابع دارند.

وی اولویت دیگر بانک را که بسیار حایز اهمیت است وصول مطالبات عنوان نمود و گفت : همه همکاران باید دست به دست هم داده و با کوشش بیشتر در جهت وصول مطالبات تلاش نمایند و مساله مهم دیگری که از دیدگاه مدیر عامل دارای اهمیت است بحث های کنترلی و نظارتی است که ضرورت دارد رؤسای شعب بر عملکرد سایر همکاران کنترل و نظارت مستمر داشته باشند که تمامی امورات بانک در ذیل مقررات و ضوابط انجام پذیرد. وی همچنین تسریع در فروش اقساطی تسهیلات مسکن مهر را به منظور بازگشت منابع به بانک به عنوان یکی از مهمترین اولویتهای بانک در حال حاضر مورد تاکید قرار داد.

جهانبخش در ادامه سخنان خود افزود : مساله دیگری که باید مورد تاکید قرار گیرد ارزیابی عملکرد همکاران است. همه همکاران بایستی یک ارزیابی از عملکرد شعب خود ، شعب همجوار در استان و سایر استان ها نیز داشته باشند و با یک هوشیاری و هوشمندی ، با سایر شعب رقابت سالم انجام دهند که این امر باعث ارتقای شعبه می گردد.

وی ادامه داد : یکی از وظایف رؤسای شعب توانمندسازی نیروی انسانی است که باید توجه ویژه ای در شعب به همکارانی که تفکر خلاق دارند شود که این کار با ایجاد اتاق فکر در حوزه یا مدیریت انجام پذیر است.

مدیر امور مناطق و استان ها در ادامه محمد پورقربانی را که پیش تررییس شعبه درجه 2 الف قاسم آباد مشهد بود به عنوان رییس حوزه معرفی کرد. همچنین در این مراسم مرتضی صالحی ضمن تقدیر و تشکر از مدیران ارشد بانک که زمینه ای را فراهم نمودند تا حوزه ناظر در بانک مسکن مانند سایر بانک ها وجود داشته باشد اظهار داشت: حوزه ناظر جنوب اولین حوزه ما در استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر تربت حیدریه می باشد. وی افزود: با توجه به گستردگی شعب این استان و به تناسب شعب نسبت به سایر استان ها، یک حوزه برای این استان کافی نیست و حوزه ناظر شمال خراسان هم از اولویت های این مدیریت محسوب می شود.

وی هدف از ایجاد حوزه را کمک به امورات شعب تحت پوشش عنوان نمود و افزود : وظیفه حوزه پیگیری اهداف بانک و تلاش جهت محقق شدن اهداف می باشد از زمان افتتاح حوزه کلیه آمار عملکرد حوزه ناظر جنوب منفک از آمار عملکرد مدیریت است که رییس حوزه با همراهی و همکاری 12 شعبه تحت پوشش با همتی مضاعف باید در جهت ارتقا عملکرد حوزه تلاش نماید.

مدیر شعب استان در ادامه سخنان خود گزارشی اجمالی از عملکرد حوزه و مدیریت شعب را از نظر مانده سپرده ها ،صدور ضمانتنامه ، آمار کل مطالبات و ... از ابتدای سال تا پایان 15 اسفندماه سال جاری ارایه نمود.

وی با اشاره به اهمیت وصول مطالبات تسهیلات مسکن روستایی اظهار داشت: برای وصول مطالبات روستایی یک عزم کلی می خواهد که پیش زمینه ی این کار در استان فراهم گردیده است و استانداری همه فرمانداری ها را مکلف کرده به برگزاری جلسات با مسؤولین ذیربط و ارایه گزارش ماهانه به شورای عالی مسکن که همکاران باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

صالحی یکی از اولویت های اصلی و ریشه ای حوزه ناظر را پیگیری روستایی دانست و عنوان کرد: شعبی که پیگیری مستمر در این خصوص داشته اند ، اخطارنامه و اظهارنامه ارسال نموده اند توانسته اند حجم بسیار خوبی از مطالبات روستایی را وصول کنند.

وی خاطر نشان ساخت اول جذب منابع و بعد وصول مطالبات باید در اولویت کاری حوزه قرار گیرد. مدیر شعب استان با اشاره به این نکته که عملکرد حوزه ناظر جنوب در بخش جذب منابع از کل استان مناسبت تر بوده است عنوانکرد: این امر نشان از وجود همکاران پرتلاش در شعب جنوب استان می باشد که رییس حوزه با تکیه بر پتانسیل کارکنان می تواند عملکرد بسیار درخشانی را از حوزه ارایه نماید

در ادامه مراسم ، رییس حوزه ناظر جنوب نیز طی سخنانی اظهار امیدواری کرد با تعامل مثبت با تک تک همکاران توانمند جنوب خراسان گام مثبتی در جهت ارتقای بانک برداشته شود تا ثابت شود وجود حوزه یک قدم مثبت و یک گام به جلو خواهد بود.

گفتنی است جهانبخش در طی این سفر دو روزه ، بازدیدی نیز به همراه مدیر شعب استان و ریس حوزه ناظر جنوب خراسان از شعب مرکزی و طالقانی تربت حیدریه ، مرکزی و آزادگان گناباد، فیض آباد،بجستان ، بردسکن ،کاشمر از شعب تحت پوشش حوزه داشت.

قابل ذکر است دراین سفر، جهانبخش جلسه ای نیز در سالن اجتماعات مدیریت با حضور رؤسای شعب مشهد برگزار و در ارتباط با مسایل جاری و پیش روی بانک توضیحات مبسوطی را ارایه داد.

آخرین بروزرسانی 1394/5/4