تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مشاور مدیر عامل بانک ؛

مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب استان کردستان با حضور مشاور مدیر عامل و مدیران امور استانها و مناطق و امور مالی و سرپرست اداره ساختمان ، مدیر سازمان راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن و مدیران بانکها و دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات شعبه کشاورز سنندج برگزار شد .

به گزرش روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان در این مراسم نریمان جهانبخش مشاور مدیر عامل و مدیر امور استانها و مناطق در مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید استان کردستان که با حضور مهدیان مدیر امور مالی بانک و محمدی سرپرست اداره ساختمان ، مدیر کل راه و شهرسازی ، مدیران بانکهای استان و رؤسای شعب و دوایر مدیریت برگزار شد ، به بیان مطالبی درباره عملکرد مدیریت شعب استان کردستان در بخشهای مسکن مهر ، جذب سپرده ، وصول مطالبات ، تعاملات بین بانک ها و سازمانهای استان پرداخت .
مشاور مدیر عامل افزود : بانک مسکن به عنوان بانک عامل پرداخت کننده طرح عظیم مسکن مهر در کشور به مثابه یک ستاره درخشان در آسمان ایران اسلامی بوده و موجبات دلگرمی و خوشحالی آحاد مردم کم درآمد شده که این مهم جز با مدیریت مدیران ارشد و مدیران شعب استانها میسر نمی شد . وی در ادامه سخنان پرداخت تسهیلات مسکن را کاری فراتر از تامین سرپناه برای مردم دانست و اظهار داشت بخش مسکن و پرداخت تسهیلات ، موتور محرکه اقتصاد بوده که بیش از 150 صنعت را در بر گرفته و این امر باعث توسعه و رونق آحاد مردم و در نهایت پیشرفت اقتصاد کشور را در بر خواهد داشت . وی از دیگر برکات مسکن مهر را افزایش شعب سراسر کشور دانست و افزود : در مجموع 1250 شعبه با 12 هزار پرسنل در شبکه بانکی مشغول به خدمت رسانی به مردم ایران بوده و خوشحال هستیم که بانک مسکن با یاری خداوند و همکاری پرسنل زحمتکش به یک بانک تاثیر گذار در عرصه اقتصادی تبدیل شده است .
جهانبخش در ادامه با اشاره به اهمیت وصول مطالبات در بانک گفت : ساده ترین و ارزانترین راه جذب منابع وصول مطالبات شعب است که این مهم جز با پیگیری همکاران مدیریت و شعب میسر نخواهد شد .
ایشان در ادامه این مراسم با اشاره به نیروهای انسانی مستعد در مدیریت کردستان ، افزود : خوشبختانه با عنایت به این مطلب که 53 درصد از پرسنل کردستان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و این امر یک پتانسیل و یک فرصت برای استان محسوب خواهد شد باید با بکارگیری و استفاده بهینه از همکاران خلاق و توانمند در بخش های مهم بازاریابی و وصول مطالبات تعاملات سازمانی و ... در آینده شاهد اخبار خوب و مناسبی از مدیریت کردستان باشیم .
مشاور مدیر عامل در ادامه بیان کرد : یکی از استراتژیهای کاری بانک را تعامل با سایر ادارات و سازمانها می باشد که خوشبختانه این مهم در کردستان بخوبی قابل رؤیت بوده و از مدیریت جدید استان خواست با شناسایی پتانسیلها و ظرفیتهای موجود در استان ، انتظارات مدیران ارشد بانک را فراهم نموده و برای اعتلای بانک مسکن در استان از تمام نیروهای موجود استفاده بهینه را داشته باشد .
ایشان در ادامه به تعیین نقشه راه اشاره کرد و گفت : قبل از حرکت و تصمیم هر تیمی باید به سه سیوال : موقعیتمان در کجاست ، کجا می خواهیم برویم ، و در نهایت هدف و مسیر را چطور باید طی کنیم باید پاسخ مناسب داده تا بتوانیم با اطلاعات کافی در جاده مناسب قرار گرفته و به نحو احسن از زمان بدست آمده استفاده مطلوب را داشته باشیم .
جهانبخش در خاتمه سخنان خود با آرزوی موفقیت و سلامتی برای سید اصغر حسینی مدیر اسبق استان کردستان از زحمات ایشان در طول 4 سال گذشته تقدیر و تشکر کرد و به رسول مالمیر به جهت تصدی مدیریت کردستان تبریک گفته و از ایشان خواست تا با عدالت محوری و شایسته سالار ی و ایجاد انگیزه ، موجبات پیشرفت اهداف عالیه بانک در مدیریت استان کردستان را فراهم نماید .
در ادامه جلسه مهدیان مدیر امور مالی طی سخنانی تصریح کرد : خوشبختانه بانک مسکن همچون چند سال اخیر نخستین بانکی بوده که توانسته است صورتهای مالی خود را به مسیولین ذیربط تحویل دهد . حجت اله مهدیان یادآور شد : با وجود حجم بالای کار در شعب بانک، به ویژه در اجرای تسهیلات مسکن مهر و تکلیفی دولت خوشبختانه به سودی معادل دو برابر سال گذشته دست یافتیم که حاصل عملکرد شبانه روزی و زحمات تمام کارکنان بانک است .
مدیر امور مالی بانک افزود : با عنایت به اینکه بانک مسکن تنها عامل پرداخت کننده تسهیلات مسکن مهر در دولت بوده از مبلغ 500 هزار میلیارد ریال مصوب ، مبلغ 455 هزار میلیارد ریال منعقد شده و کمتر از 45 هزار میلیارد ریال مانده که باید منعقد شود و از این مبلغ رقمی بالغ بر 360 هزار ریال پرداخت شده که با توجه به آمارهای حاصله از این موضوع ، بانک مسکن در پرداخت تسهیلات در کل کشور رتبه اول را کسب نموده است .
وی در ادامه به افزایش 30 هزار میلیاردی سرمایه بانک اشاره کرد و تصریح کرد : امسال با تلاشهای مضاعف مدیران ارشد بانک توانستیم از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت با افزایش 23 هزار میلیاردی سرمایه بانک به 30 هزار میلیارد ریال برسد که امید است این افزایش که معادل 250درصد است به 50 هزار میلیارد ریال برسد . وی در پایان به نسبت تسهیلات به سپردها ، اشاره کرد و افزود : استاندارد این نسبت 80 درصد است و این در حالی است که بانک مسکن 3 برابر منابع تسهیلات پرداخت کرده است ، که عمدتاً از حساب بانک مسکن نزد بانک مرکزی برداشت شده و این مهم در معادلات بانکی زنگ خطری برای بانک بوجود آورده که با رایزنیهای مدیران ارشد بانک این مشکل نیز مرتفع شده است . ایشان در ادامه وصول مطالبات را در بانک فرآیندی اصولی و مستمر دانست و بیان کرد : اعطای تسهیلات ، جذب سپرده و منابع در بانک بصورت یک فرهنگ درآمده اما در حال حاضر وصول مطالبات در بانک نهادینه نشده است و یکی از دغدغه های مدیران ارشد بانک بوده که امید است با پیگیریهای مستمر و برنامه ریزی های مدیریت نتیجه مطلوب حاصل آید.
در بخش دیگری از این نشست ، سید اصغر حسینی مدیر سابق شعب استان کردستان ، با ارایه گزارشی از عملکرد مدیریت کردستان گفت : مدیریت کردستان تاکنون خدمات ارزنده ای را به مردم شریف کردستان ارایه داده است ، بطوریکه نیمی از مردم کردستان از خدمات بانک در بخش های مسکن مهر ، بانکداری الکترونیک ، POS فروشگاهی و ... استفاده کرده اند وی افزود : 30 درصد از کل تسهیلات پرداختی توسط شبکه بانکی استان با 7 درصد از پرسنل شبکه بانکی توسط بانک مسکن پرداخت شده است که از این لحاظ بانک مسکن در استان رتبه اول را کسب کرده است .
مدیر سابق استان کردستان اظهار داشت : تسهیلات پرداختی در بخش مسکن در سال 90 -91 در سر فصل های آماده سازی زمین ، ساخت در شهرهای بالای 25 هزار نفر و زیر 25 هزار نفر ، بافت فرسوده ، مسکن روستایی ، صنعتی سازی ، 504 درصد رشد داشته که در مجموع تسهیلات به 42698 واحد و به مبلغ 803 میلیارد تومان پرداخت شده است که همین امر ارتقای جایگاه مدیریت را فراهم نموده است .
ایشان در ادامه به کاهش 29 درصدی مطالبات معوق در سال 90 اشاره نمود و افزود : جایگاه مدیریت با پیگیریهای مداوم و همکاریهای کلیه پرسنل دلسوز و تلاشگر صف و ستاد استان از رتبه دهم به رتبه سی و پنجم ارتقای پیدا کرد که در بین مدیریتهای هم درجه مدیریت کردستان کمترین مانده مطالبات را داشته و در تبه بندی جزی مدیریتهای برتر قرار گرفت . وی در ادامه به رشد آموزش کارکنان ، صدور مسکن کارت ، تلفنبانک ، موبایل بانک ،اینترنت بانک ، تعداد خودپردازها و POS فروشگاهی نصب شده در استان پرداخت و رشد موارد مطرح شده را ناشی از برنامه ریزی ؛ همت و پیگیریهای مداوم کارکنان صف و ستاد در این خطه دانست .
حسینی در خاتمه سخنان خود از تمامی پرسنل مدیریت و شعب استان طلب حلالیت نموده و برای رسول مالمیر مدیر جدید استان آرزوی سربلندی و موفقیت از خداوند متعال را خواستار شد .
شایان ذکر است در ادامه جلسه رسول مالمیر مدیر جدید شعب استان کردستان نیز با ارایه توضیحات و معرفی خصوصیات و موقعیت استان کردستان افزود : با توجه به مرز مشترک ایران و عراق ، استان کردستان را دارای ظرفیتهای زیادی در بخش های مختلف معرفی نمود و ادامه داد : اگر بتوانیم از این ظرفیت ها و پتانسیلهای موجود به نحو احسن استفاده کنیم بسیاری از مشکلات مردم نیز برطرف خواهد شد . وی در ادامه با اشاره به اهداف مدیریت کردستان ادامه داد : جذب منابع ، استفاده مناسب از درگاههای الکترونیکی بانک ، کاهش مطالبات و بازاریابی از اهداف و برنامه های این مدیریت است که با یاری جستن از خداوند و تلاش و همت مضاعف همکاران می توان به این اهداف نیز دست یابیم .
مالمیر در ادارمه اظهار داشت : 63 درصد اهداف مدیریت در بخش سپرده ها در بهمن ماه 91 محقق شده است و سپرده های مدیریت در پایان بهمن ماه 36/13 درصد رشد داشته که نتیجه آن کسب رتبه 13 در بین تمام مدیریتها و کسب رتبه سوم در بین مدیریتهای درجه 2 نوع «ب» می باشد . همچنین سرانه آموزشی تعیین شده توسط اداره آموزش 76 درصد بود که با تلاش و همت همکاران این سرانه با رشدی 120 درصدی به 91 ارتقای یافته است .. ایشان در ادامه افزود : از خداوند متعال خواستارم که همچون سالهای گذشته بتوانم این مسیولیت را به نحو احسن به انجام رسانده و شاهد موفقیت خانواده بزرگ بانک مسکن در این خطه مهمانواز و خون گرم باشیم .
گفتنی است در ادامه جلسه محمد صدیق بهرامی همکار بازنشسته مدیریت کردستان نیز ضمن قدردانی از تلاش تمامی مدیران اسبق استان کردستان که با قدم و قلم خود در این استان فرهنگی منشا خیر و برکت بوده اند برای حسن انتخاب رسول مالمیر مدیر جدید استان آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند .
وی در ادامه با اشاره به نیروهای خلاق و دلسوز بومی تصریح کرد : شایسته سالاری و با تجربه بودن از نمونه های بارز شخصیت همکاران مدیریت استان بوده و از حسن انتخاب مدیران بومی در استان توسط مدیران ارشد بانک تقدیر و تشکر نمود و برای مدیر جدید سربلندی و توفیق در جهت ارایه خدمت به همشهریان کردستان را از خداوند منان خواستار شد .
لازم به ذکر اشت در پایان به جهت تقدیر از زحمات چند ساله سید اضغر حسینی مدیر اسبق استان هدایایی به رسم یاد بود به ایشان اهدای گردید .


مدیر شعب استان کردستان
رسول مالمیر

آخرین بروزرسانی 1394/4/29

مطالب مرتبط مطالب مرتبط