پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

گفتگوی بانک و مسکن با سازنده «شهر موش‌ها» و «خونه مادربزرگه»

بانک و مسکن| خاطره بازی یکی از دلچسب ترین کارهایی است که می شود انجامش داد. چه بهتر که آن خاطره، مربوط به دوران کودکی باشد و باز چه بهتر که آن خاطره کودکی مربوط به چند فیلم و سریال کودکانه باشد. اصلاً چه بهتر که خاطره مربوط به جذاب ترین فیلم و سریال عروسکی زندگی مان باشد؛ «شهر موش‌ها». مرضیه برومند، یک خاطره ساز تمام عیار است. بانویی که در تمام زندگی خود، دغدغه کودکان را داشته و همچنان به کودکان بیشتر از بزرگسالان می پردازد. اصلاً تب سریال ها و فیلم های عروسکی بعد از «شهر موش‌ها»ی او راه افتاد. چون بعد او، ایرج طهماسب و حمید جبلی «کلاه قرمزی» را ساختند. خود برومند، «خونه مادربزرگه» و «قصه های تا به تا»، «الو الو من جوجو ام» را نیز ساخت. زندگی هنری برومند را که مرور می کنی، سراسر ذوق و تلاش برای کودکان دهه های 60 و نیمه دهه هفتاد بوده است. از بحث اصلی دور ماندیم. می خواستیم بگوییم که با مرضیه برومند، گفتگویی کردیم درباره تعاملاتش با بانک مسکن. او در جریان شرایط تسهیلات نبود و وقتی متوجه شد، شگفت زده شد. گفتگو را بخوانید.

سپرده گذاری برای گرفتن تسهیلات ناکام ماند

در ابتدای گفتگو از برومند می پرسیم آیا تا کنون تعاملی با بانک مسکن داشته است یا خیر. او هم با لبخندی بر لب، سر را به نشانه تایید فرو می آورد. او به 25 سال پیش باز می گردد. زمانی که شاید در حال ساختن فیلم کودکانه و جذاب «الو الو من جوجوام» یا بازی در فیلم معروف «پناهنده» به کارگردانی زنده یاد رسول ملاقی پور بوده. او آن موقع در بانک مسکن حساب سپرده ای باز می کند تا بعد از مدتی که خود آن را یک سال معرفی می کند، تسهیلات خرید مسکن را دریافت کند. برومند می گوید: «اتفاقاً بعد از یک سال نوبت و موعد دریافت تسهیلات برایم فرا رسید و من باید اقدام می کردم.» لحن صحبت برومند جوری بود که انگار نتوانسته تسهیلات خود را بگیرد. گویا اوضاع همین جور بوده است: «دو میلیون تومان پول گذاشته بودم در یکی از شعبه های بانک مسکن در تهران. اما نتوانستم پول لازم را در آن مدت جور کنم. در واقع پولی نداشتم که کنار وام بگذارم و خانه بخرم.» برای مرضیه برومند، این فرصت برای خرید خانه از دست رفت.

 

وقتی برومند با شنیدن شرایط تسهیلات بانک، شگفت زده می‌شود

به کارگردان خاطره ساز تمام سال‌های کودکی مان می گوییم در حال حاضر بانک مسکن تسهیلاتی دارد که می توان از آنها برای خانه دار شدن استفاده کرد. برومند اما می گوید من چند سال بعد، ملک مورد نظر را خریدم. با این حال وقتی از شرایط تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برایش می گوییم تعجب می کند. زیرا تصور او این بود که سود تسهیلات بانک بیشتر از 20 درصد است. در حالیکه وقتی متوجه شد نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم تک رقمی است، اتفاقا برای تعدادی از بستگان خود پرس و جو کرد که شرایط سپرده گذاری برای این تسهیلات چگونه است. او جدیداً توسط انجمن نخبگان، برنده جایزه ای شده که بر اساس آن، تسهیلاتی معادل 100 میلیون تومان دریافت می کند. گویا نرخ سود این تسهیلات، 14 درصد است. به همین خاطر برومند قید این وام نخبگان را زده است. اما وقتی با جزئیات مربوط به تسهیلات خرید مسکن آشناتر می شود، از نرخ های سود و مبالغ اصل تسهیلات، شگفت زده شده و با لبخندی، اظهار رضایت خود را از این شرایط که سهل گیرانه تر از گذشته و در مقایسه با سایر رقباست، اعلام می کند.

ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر