تازه های اخبار تازه های اخبار

دوره آموزشی قرآن کریم

دوره آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

برگزاری دوره آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم د ر ماه مبارک رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان یک دروه آموزشی 34 ساعته روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با شرکت کارکنان در محل مدیریت شعب استان زنجان برگزار گردید.

سيداکبر سیدهاشمي معاون مدیر شعب استان به عنوان مدرس دوره مراحل قرآن آموزي را به سه مرحله ي قرآن خواني، قرآن داني و قرآن باوري تقسيم كرده و اظهار داشت : هدف، كاربردي كردن قرآن در تمام مراحل زندگي شخصي، اداري و اجتماعي است كه به حيات طيبه كه اركان آن ايمان و عمل صالح است منجر ميشود.

ایشان حوزه عمل صالح را از لسان امام صادق(ع) به چهار قسمت كه شامل ارتباط انسان با خود، با خدا، با ديگران و با طبيعت تقسيم نموده و تصريح کرد : براي غلبه بر چالش هاي روحي، رواني و... بايد به توليد نشاط پرداخت كه خود قرآن، انسان را به آن دعوت و راه را نشان مي دهد.

وی ضمن اشاره به يكي از دغدغه هاي مهم، ناراحتي و حتي شكايت پيامبر عظيم الشان اسلام به خداوند متعال، پرداخت و گفت: عوامل مهم مهجوريت، انفكاك امامت و وحي قرآني، تك بعدي نگاه كردن به كتاب الهي كه فقط برخي احكام اخلاقي، عبادي و فردي را بيان مي كند و اضافه کرد اگر به اين كتاب الهي به عنوان بزرگترين نسخه نجات بشر از جميع قيود نگاه نشود، مهجوريت بزرگي را ايجاد خواهد نمود.

سیدهاشمی در خاتمه همگان را به تفقه در اين آيه كه خداوند فرموده : "فَالحقُّ و الحقَّ اَقوُلُ"تبيين كرد كه خود خداوند متعال سوگند به حق كرده كه فقط حق را مي گويد، از همكاران درخواست نمود، هميشه جانب حق را بگيرند تا دچار قتنه نشوند.

آخرین بروزرسانی 1398/3/27